Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 4, 2019 in Medycyna i zdrowie |

Jak radzić sobie wzdęciami oraz innymi problemami z powodu zbyt wysokiego kortyzolu

Czy jest to możliwe, że nawet jednorazowa sytuacja stresowa objawia się tak zróżnicowanymi dolegliwościami? Jedną z kluczowych zagadek oraz przyczyn może okazywać się zbyt wysoki poziom kortyzolu w ludzkim organizmie.

Klinika Genesis Traumatic Stress prowadzi m. in. profilaktyczne badania oraz szereg pionierskich, a zarazem skutecznych terapii związanych z zagadnieniami
spowodowana przez wzdęcia na tle nerwowym

Dlatego też Genesis Traumatic Stress osobom cierpiącym na wzdęcia na tle nerwowym aby Państwo podjęli się konkretnie poniższych czynności:

-ograniczyli palenie tytoniu, w postaci jakiejkolwiek formy,
– zredukowali do minimum lub całkowicie wyeliminowali Państwo: spożycie alkoholu, tym bardziej w nadmiernych jego ilościach
-jak najczęściej dobrze się wysypiali,
-prawidłowo odżywali się, dieta powinna być: bogata w warzywa oraz owoce,
-unikali nadmiaru jadłospisie cukrów prostych – syntetyczne,
-nie prowadzili rygorystycznych diet w postaci głodówki.
– nie wykonywali zbyt często drakońskich, wycieńczających organizm treningów siłowych,
-unikali nadmiaru sytuacji konfliktowych,

Dlaczego właśnie kortyzol?

Albowiem winnym w całej sytuacji jest naturalny hormon stresu, inaczej kortyzol, występuje on zaraz obok w tej grupie, związku chemicznego nazywanego adrenaliną.
Również jest to substancja biochemiczna, organiczna wchodzą w skład grupy hormonów. Jego produkcja czynnie odbywa się w organie, w nadnerczach. Mocno intensywne ciężkie wyzwania emocjonalne, głód, czy wysiłek fizyczny ma za zadanie podniesienie poziomu cukru we krwi, by nie zabrakło nam paliwa.

Co z tym kortyzolem – hormonem stresu

Co się dzieje, kiedy kortyzolu w organizmie człowieka jest za dużo ?
Zaczynają pojawiać się nieprzyjemne objawy, a przede nasilają się wzdęcia. Dalsze objawy są postaci: zaburzeń: snu, ból głowy, obniżenie nastroju, drażliwość, nerwowość, ale także wzdęcia i zaparcia.

Uwaga!
Zbyt wysoki poziom kortyzolu w organizmie bywa objawem poważnych schorzeń, w tym gruczolaka przysadki mózgowej, raka tarczycy czy guza nadnerczy. Najczęściej poziom kortyzolu wzrasta pod wpływem stresu i nadmiernego- skrajnego wysiłku fizycznego i szybko wraca do normy.

Jeśli jednak twoje objawy nasilają się lub długotrwale utrzymują, nie wahaj się i badaj. Pamiętaj, że medycyna świetnie sobie radzi z większością chorób, jeśli odpowiednio wcześnie rozpocznie się leczenie. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania pomocy.

Serdecznie Zapraszamy.