Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 1, 2019 in Zwierzęta |

10 najlepszych akwariów w Malawi, które warto zobaczyć

Malawi to niewielki kraj położony w sercu Afryki. To kraina dzikiej przyrody pełna zwierząt różnych gatunków. Kraj ten jest bogaty w różnorodność biologiczną, a jego nazwa pochodzi od natury. Ponieważ kraj ten znajduje się w środkowej Afryce, otacza go wiele rzek, jezior, wzgórz itp.

Malawi nie jest idealnym miejscem do życia dla ludzi, ale dla turystów jest to raj na ziemi. Znajduje się tam wiele parków narodowych i rezerwatów dzikiej przyrody. Oto 10 najlepszych akwariów w Malawi, które sprawią, że Twoja podróż do tego kraju będzie niezapomniana.

1. Muzeum Narodowe Malawi

Jest to największe muzeum w Malawi, a jego kolekcja liczy ponad 100 000 eksponatów. Znajduje się w nim wiele przedmiotów zebranych z różnych miejsc. Muzeum prezentuje również sztukę starożytną, stroje plemienne, broń i instrumenty muzyczne.

2. Centrum Dzikich Zwierząt w Malawi

Centrum Dzikich Zwierząt Malawi jest bardzo znaną atrakcją turystyczną w Malawi. Jest to ośrodek ochrony dzikich zwierząt, w którym żyje ponad 300 gatunków ptaków i ssaków. Na terenie ośrodka znajduje się również biblioteka i małe muzeum.

3. Wzgórze Manda

Manda Hill to wzgórze położone w dystrykcie Chikwawa i jest to najwyższe wzniesienie w kraju. Wzgórze Manda jest bardzo popularnym miejscem do fotografowania. Znajduje się tam kilka tradycyjnych domów, które można odwiedzić, aby poznać styl życia mieszkających tam ludzi.

4. Rezerwat słoni w Mzuzu

Rezerwat Słoni w Mzuzu to duży park, w którym żyją różne zwierzęta, w tym słonie, lwy, bawoły, pawiany i hipopotamy. W rezerwacie można zobaczyć najbardziej przyjazne i komfortowe środowisko dla słoni.

5. Góra Mulanje

Góra Mulanje to szczyt znajdujący się w dystrykcie Mulanje i jest popularną atrakcją. Jest to najwyższy szczyt w Malawi, z którego roztacza się wspaniały widok na okoliczne doliny. Znajduje się tam również stary fort, a widok z góry jest po prostu niesamowity.

6. Wzgórza Rumphi

Wzgórza Rumphi to płaskowyż znajdujący się w dystrykcie Kasungu. Jest to miejsce, w którym żyje wiele dzikich zwierząt i różnorodnych roślin. Jest to bardzo znane miejsce badań botanicznych i geologicznych.

7. Rezerwat Przyrody Nkhotakota

Rezerwat Dzikich Zwierząt Nkhotakota jest największym rezerwatem dzikich zwierząt w Malawi. W rezerwacie żyją egzotyczne zwierzęta, takie jak dzikie psy afrykańskie, pawiany, krokodyle i hieny.

8. Rezerwat Przyrody Siavonga

Rezerwat Przyrody Siavonga to obszar chroniony położony w południowej części kraju. Jest on domem dla wielu różnych zwierząt i ptaków, takich jak hipopotamy, krokodyle, gepardy i antylopy.

9. Wyżyna Południowa

Wyżyna Południowa to wyjątkowy i dziewiczy region położony w południowej części Malawi. Jest to region górzysty, w którym znajduje się wiele małych rzek, strumieni i wodospadów.

10. Wodospady Wiktorii

Wodospady Wiktorii to jeden z najbardziej znanych i spektakularnych widoków na całym świecie. Jest to nie tylko największy wodospad na świecie, ale także jeden z najwyższych wodospadów.

Wnioski:

Malawi to piękny i fascynujący kraj, a te 10 najlepszych akwariów w Malawi sprawi, że Twoja podróż do Malawi będzie jeszcze przyjemniejsza.