Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2022 in Zwierzęta |

Kupujemy bluzy jeździeckie – wybór praktyczny czy estetyczny?

Kupujemy bluzy jeździeckie – wybór praktyczny czy estetyczny?

Myśląc o jeździe konnej, zwłaszcza zanim zdobędzie się jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie, często wyobrażamy sobie jeźdźca w majestatycznej pozie podczas stepu czy efektownie galopującego. Jednak im więcej czasu faktycznie spędza się w siodle, a także, jak się często okazuje, oporządzając konia, kwestia tego jak wyglądamy, schodzi nieco na dalszy plan. To co się dla nas liczy najbardziej, to czy czujemy się na tyle komfortowo, by wykonać swoje zadania, czy jest nam ciepło w pełnej przeciągów stajni oraz swoboda podczas jazdy. Właśnie dlatego dobry balans między wygodą, a estetyką to podstawa przy wybieraniu stroju dla jeźdźca. Nie inaczej jest w przypadku bluz jeździeckich. Podpowiadamy, jak dobrze dobrać ten element sportowej garderoby.

Dlaczego warto kupować bluzy jeździeckie?

Temu, kto jest oszczędny, od razu może mu się zapalić żarówka w głowie i wówczas zapyta, po co kupować specjalistyczne bluzy jeździeckie. Czy nie wystarczy zwykła bluza dresowa z popularnej sieci sklepów albo dyskontu odzieżowego? Niestety, jeśli poważnie myślimy o jeździectwie, powinniśmy już na początku być przygotowani, że w strój trzeba zainwestować, aby nie napotkać licznych niedogodności. Tak naprawdę jedynie specjalistyczny produkt, stworzony z uwzględnieniem potrzeb jeźdźca, będzie w stanie zapewnić mu komfort, swobodę ruchu oraz niezwykle ważne na końskim grzbiecie poczucie bezpieczeństwa.

Jaki materiał na bluzy jeździeckie?

Jeśli chodzi o to, co jest modne w przypadku bluz jeździeckich, będzie to nie tyle kolorystyka czy też wzornictwo, co przede wszystkim funkcjonalność tego elementu garderoby. Zatem w pierwszej kolejności będziemy musieli zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana dana bluza. Świetnie sprawdzi się tutaj bluza polarowa z materiału typu windstopper. Tego typu ubrania nie przepuszczają wiatru, wilgoci i wody. Zatem w przypadku takiego polaru, jazda nawet w trudnych warunkach nie będzie sprawiała wytrwałemu jeźdźcowi problemu. Czy dekoracyjne akcenty są obecne w przypadku bluz jeździeckich? Owszem, chociaż są raczej oszczędne, ze względu na swoje przeznaczenie, czyli do jazdy oraz pracy w stajni. Jednak dyskretnie wszyte logo czy naszywka z koniem mogą stanowić wdzięczną ozdobę, która nieco uprzyjemni nam noszenie tego elementu odzieży.

Bluzy jeździeckie – czy muszą być drogie?

Wybierając się na zakupy, aby sprawdzić, jakiego typu bluzy jeździeckie są dostępne na rynku, z pewnością zastanowimy się, ile zapłacimy za taki wyrób. Wiele osób obawia się, że wszystko, co kupujemy w specjalistycznych sklepach, jest wycenione dość wysoko. To prawda, że elementy stroju przystosowanego do jazdy konnej muszą być najwyższej jakości, więc i cena na ogół będzie adekwatna. Jednak nie oznacza to, że musimy przepłacać. Dobrych okazji możemy szukać w sieci np. tutaj https://konik.com.pl/bluzy-swetry. Internetowe sklepy zazwyczaj dostarczają towar szybko i sprawnie, a niekiedy także udzielają bardzo korzystnych rabatów. Warto od czasu do czasu sprawdzić, czy gdzieś nie czeka na nas promocja.