Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 20, 2020 in Zwierzęta |

Jak dbać o sierść konia zimą

Nadchodzi zima, a konie są gotowe na mroźną pogodę. Nawet jeśli konie nie mają sierści, potrzebują jakiejś ochrony przed ekstremalnym zimnem. Istnieją różne sposoby dbania o sierść konia zimą.

1. Utrzymuj konia w cieple

Gdy tylko temperatura spadnie poniżej 10 stopni, konie zaczynają odczuwać chłód. Trzymanie ich w miejscu, w którym temperatura wynosi około 15 stopni lub więcej, pomoże im utrzymać ciepło. Jeśli twój koń jest przywiązany do ogrodzenia, może się ogrzać, kładąc się na stercie słomy, siana lub innych materiałów.

2. Chroń oczy konia

Jeśli twój koń ma białą lub szarą sierść, musisz chronić jego oczy. Istnieje kilka sposobów na ochronę oczu. Jednym z najlepszych jest okrycie oka kawałkiem materiału i trzymanie go pod przykryciem. Innym sposobem jest założenie koniowi na głowę okularów przeciwsłonecznych.

3. Zapewnij swojemu koniowi zdrową dietę

Zima to okres w roku, kiedy konie jedzą mniej, dlatego potrzebują zdrowej diety. Jeśli masz konia, który ma szorstką sierść, możesz podawać mu owies lub inne wysokoenergetyczne pasze. W przeciwnym razie podawaj mu dobre siano i marchewkę.

4. Trzymaj konia w domu

Konie nie lubią zimnej pogody i stają się niespokojne, kiedy muszą przebywać na zewnątrz zimą. Trzymanie konia w środku sprawi, że zimno nie dotrze do jego ciała. Jeśli masz dużą stodołę, możesz trzymać tam swojego konia i pozwolić mu przebywać w ciepłym miejscu.

Podsumowanie:

Nie jest łatwo dbać o konia zimą. Musisz zastosować kilka z powyższych wskazówek, aby zapewnić koniowi komfort. Postaraj się zapewnić koniowi wystarczającą ilość jedzenia i ciepłe schronienie, a zobaczysz, jak twój koń będzie się dobrze czuł.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://vetfactory.pl/dla-konia-c132