Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 4, 2019 in Medycyna i zdrowie |

Kiedy zrobić test ciążowy?

Kiedy zrobić test ciążowy?

Godzinę temu odbyłaś stosunek i zastanawiasz się czy nie jesteś w ciąży? Biegniesz, więc do apteki, kupujesz test, zamykasz się w łazience, by sprawdzić co pokaże. Uff, pokazuje jedną kreskę. Jednak test wykonany godzinę po stosunku, nie daje 100% pewności. Kiedy zrobić test ciążowy, aby być wiarygodny?

Głównym zadaniem testów ciążowych jest wykrycie hormonu hCG, który pojawia się w organizmie kobiety tuż po zapłodnieniu. Jednak, zanim stężenie będzie wykrywalne w moczu, musi minąć co najmniej 10 dni.

Kiedy zrobić test ciążowy?

Kalendarz kiedy zrobić test ciążowy, pomoże Ci ustalić właściwy moment. Wystarczy, że wpiszesz datę ostatniej miesiączki, a dowiesz się, kiedy mniej więcej miałaś dni płodne. Teraz przypomnij sobie, czy w te dni uprawiałaś seks. Jeśli tak, możesz przypuszczać, że jesteś w ciąży.

Kalendarz kiedy zrobić test ciążowy ułatwia określenie momentu, w którym najlepiej będzie wykonać test. Dzięki temu nie rozczarujesz się, jeśli chcesz być mamą i nie przestraszysz się, jeśli myślisz, że mogłaś zaliczyć wpadkę. Obliczenie kiedy wystąpiły dni płodne to podstawa, do przypuszczenia czy jesteś w ciąży. Pamiętaj jednak, że nawet najdokładniejszy kalendarz nie da Ci 100% pewności, dotyczącej dni płodnych.

Testy ciążowe dostępne są w aptekach i drogeriach. Mają różną czułość, dzięki czemu pozwolą Ci na wykrycie nawet wczesnej ciąży. Jeśli test ciążowy płytkowy nie wskazuje ciąży, a Ty chcesz mieć 100% pewność, udaj się na badanie beta hCg z krwi.