Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2019 in Zwierzęta |

Jaki jest charakter psa rasy Akita?

Jaki jest charakter psa rasy Akita?

Każdy miłośnik psów wie, że pies rasy Akita to bardzo piękna rasa psów, znana również pod nazwą “Akita Inu”. Należą one do największych i najpotężniejszych spośród wszystkich ras psów. Akity zazwyczaj bardzo dobrze dogadują się z dziećmi, są niezwykle lojalne i godne zaufania.

Jednak nie wszystkie psy są dobre dla dzieci. Niektóre psy mogą atakować dzieci, dlatego też są klasyfikowane jako niebezpieczne.

Akita to ogromna rasa psów, która waży około 65 funtów. Mają duże głowy i duże oczy. Ich uszy są krótkie i płaskie, a ogon krzaczasty i opadający.

Ich sierść jest albo gładka, albo szorstka, albo falista. Mają długie ciało, a klatka piersiowa jest pokryta gęstą sierścią.

Jest to również najbardziej zabawna, przyjazna i inteligentna rasa psów. Mają nie tylko dobry charakter, ale są również znane ze swojej lojalności i wielkiego temperamentu.

Są niezwykle łagodne i czułe, a także bardzo inteligentne. Jeśli chodzi o lojalność, nie mają sobie równych. Są również bardzo wrażliwe na otoczenie i potrafią wyczuć każdą zmianę pogody.

Niektóre z typowych cech akity to m.in:

Dobry stosunek do dzieci

Jeśli masz dziecko, to nie powinieneś się wahać przed zakupem akity. Są one bardzo kochające i przyjazne w stosunku do dzieci, a także bardzo dobrze się z nimi dogadują.

Inteligentne

Akity mają wysoką inteligencję i są bardzo mądre. Można je bardzo łatwo nauczyć nowych rzeczy, a one bardzo szybko się ich nauczą.

Dobry w kontaktach z dziećmi

Akity znane są z tego, że są niezwykle łagodne i łatwe w szkoleniu. Dobrze dogadują się z dziećmi, ponieważ nie mają nic przeciwko zabawie lub bieganiu z nimi.

Doskonale nadają się dla dzieci, które dopiero się uczą, a także dla tych, które są bardzo aktywne. Z łatwością dotrzymują im kroku.

Lojalność

Akity są bardzo lojalne i godne zaufania, zrobią dla Ciebie wszystko. Zawsze wrócą, gdy je zawołasz, i nigdy Cię nie opuszczą. Zawsze będą blisko Ciebie i nie zawiodą Cię.

To tylko niektóre z cech wspólnych Akity. Wiem, że podjęcie decyzji, czy chcesz kupić Akitę, zajmie Ci tylko sekundę.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu na temat “Jaki jest charakter psa Akita?”. Więcej na temat charakteru Akity napiszę w następnym poście.