Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sp. 18, 2021 in Zwierzęta |

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt i psów dorosłych – co warto o nich wiedzieć

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt i psów dorosłych – co warto o nich wiedzieć

To, w jaki sposób żywimy naszego pupila wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Te kwestie są niezwykle istotne, niezależnie od tego, w jakim wieku jest pies. Warto jednak pamiętać, że w okresie silnego wzrostu, pies, podobnie jak człowiek, szczególnie mocno potrzebuje zbilansowanej diety.

Karma bez dodatku zbóż dla szczeniaka – czego potrzebuje młody pies?

Szczenię powinno być karmione pożywieniem które:

  • pozwoli mu na zdrowy przyrost masy mięśniowej
  • będzie wspierać rozwój jego układu kostnego, nerwowego itp.
  • zapewni mu właściwą odporność

Czy zbożowe karmy są w stanie zapewnić psiakowi wszystkie te rzeczy? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, rozważmy, jakich składników odżywczych właściwie potrzebują czworonogi. Jedną z najistotniejszych spraw jest wysokiej jakości pełnowartościowe białko zwierzęce. Warto postawić również na warzywa. Jak na tym tle wypadają zboża i czy sucha karma bezzbożowa dla szczeniąt to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

Czy pies rzeczywiście potrzebuje zbóż? Kiedy bezzbożowe karmy dla psa będą strzałem w dziesiątkę?

Psy mogą trawić zboża. Jest to wynik ewolucyjnych zmian, które pozwoliły temu gatunkowi przystosować się do posiłków, serwowanych przez ludzi. To, że może je trawić wcale jednak nie oznacza, że warto włączać je do diety. Zboża nie są psom niezbędne. W wielu karmach są więc bezwartościowymi zapychaczami, które nie dostarczają zwierzakowi kompletu wartości odżywczych. Bezzbożowa karma dla psa to rozwiązanie, w którym zupełnie odwrócono te proporcje.

Karmy bezzbożowe dla psa

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt zostały opracowane w taki sposób, żeby zwierzę mogło cieszyć się świetnym humorem i na co dzień miało mnóstwo energii. Warto zdawać sobie sprawę, że pożywienie zawierające zboże dużo częściej jest źródłem alergii i innych nieprzyjemności związanych z układem pokarmowym (nietolerancje pokarmowe). Stosując karmy bezzbożowe dla psów zmniejszamy ryzyko takich sytuacji.

Jak wybrać karmy bez dodatku zbóż dla szczeniąt i karmy bezzbożowe dla psa w każdym wieku?

Sprawdzone firmy dbają o to, żeby każda bezzbożowa karma dla szczeniąt i psów dorosłych została wyczerpująco opisana. Dzięki temu właściciele i właścicielki czworonogów mogą w pełni świadomie układać dietę swoich pupili. Komplet informacji pozwala też w łatwy sposób uniknąć składników, których psiak nie lubi, lub których dany pupil nie powinien spożywać (indywidualne uwarunkowania w postaci alergii itp.). Takie pożywne, pyszne i bogate w składniki karmy bezzbożowe dla psów znajdziemy np. w sklepie CrazyBoy.

Źródło: https://crazyboy.pl/