Króliki, tak jak inne niektóre organizmy żywe również mają własny język. Za pomocą dźwięków oraz poruszania ciałem dają sygnały wskazujące na to co się z nim dzieje lub w jakim zwierzę jest nastroju.
Dlaczego królik tupie
U człowieka wykształcił się narząd mowy. Jednak pomimo tego posługuje się on też pismem. Duże znaczenie w zachowaniu człowieka ma też mowa ciała. Nasza mowa ciała jest inna, dlatego też nie zawsze odpowiednio rozumiemy zachowanie królika. Poniżej słów kilka będących odpowiedzią na często zadawane sobie pytanie Dlaczego królik tupie?
A mianowicie królik tupie, gdy wyczuwa zagrożenie. W naturalnym środowisku króliki w ten sposób przekazują sobie informację o zbliżającym się niebezpieczeństwie. To dość głośne tupanie ostrzega wszystkie króliki znajdujące się w pobliżu o nadchodzącym drapieżniku. Jego bardzo nerwowe zachowanie ostrzega przede wszystkim o pojawieniu się w pobliżu nowej osoby, trzaśnięciu przedmiotem lub nagłym nadejściem jakiejś osoby. Ciągle tupiący królik może z czasem stać się kłopotem dla właściciela. Zatem jeżeli królik jest bardzo płochliwy, powinien zostać umieszczony w spokojnym pomieszczeniu. Warto tez zaznaczyć, że niektóre króliki tupią nie z tylko nerwów, ale w celu przywołania opiekuna. Należy umieć rozróżnić te dwie odmienne sytuacje. Jeśli widzimy, że tupie bez powodu może to oznaczać, że w ten sposób nas woła. Inną oznaką takiego zachowania są kłopoty zdrowotne.