Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lst. 21, 2019 in Zwierzęta |

Jak wyhodować szczeniaka rasy Shar Pei?

Jak wyhodować szczeniaka rasy Shar Pei?

Shar-pei są najstarszymi i najwierniejszymi psami Chin, a ich historia sięga ponad 1000 lat wstecz. Są znane jako najbardziej inteligentne i kochające rasy na świecie. W rzeczywistości są one mieszanką pudla i spaniela. Są to najsłynniejsze psy świata ze względu na swoją inteligencję, lojalność i miłe usposobienie.

Istnieje kilka rodzajów shar-peisów, takich jak shar-peis chiński, shar-peis japoński, shar-peis niemiecki i shar-peis amerykański. Różnią się one przede wszystkim kolorem i wielkością. Zostały one uznane za drugą najpopularniejszą rasę psów na świecie po owczarku niemieckim.

Jeśli masz szczeniaka, możesz mieć pięknego zwierzaka. Shar-peis to psy lojalne, inteligentne i chętne do zabawy. Jeśli masz w domu szczeniaka shar-pei, będzie on lojalnym i uroczym towarzyszem.

To prawda, że można kupić pięknego szczeniaka w sklepie zoologicznym, ale trzeba znać właściwy sposób hodowli shar-pei. Shar-pei nie są łatwą rasą do rozmnażania ze względu na ich wysoką inteligencję.

Mówi się też, że trudno je wytresować i mogą być destrukcyjne, jeśli nie są odpowiednio szkolone. Jeśli więc chcesz hodować shar-pei, musisz znać prawidłowy sposób postępowania.

Hodowla shar-pei to najlepsza decyzja dla tych, którzy chcą mieć mądre i lojalne zwierzę. Oto kilka kroków, które powinieneś podjąć, aby stworzyć idealnego shar-pei.

1. Wybierz idealne środowisko:

Powinieneś wybrać ciche i czyste miejsce do hodowli shar-pei. Twój szczeniak będzie potrzebował dobrej diety i świeżego pokarmu. Upewnij się więc, że twój dom jest czysty i zdrowy.

2. Wybierz idealny czas:

Wiosna i lato to najodpowiedniejsze pory roku na hodowlę shar-pei. Klimat jest ciepły i możesz bez problemu trzymać shar-pei w małym pomieszczeniu.

3. Używaj właściwych narzędzi:

Powinieneś używać najlepszych i odpowiednich narzędzi do hodowli shar-pei. Plastikowy pojemnik będzie najlepszym narzędziem do hodowli shar-pei.

4. Ustal harmonogram:

Powinieneś ustalić harmonogram hodowli shar-pei. Możesz rozpocząć swój program hodowlany od metody sztucznego zapłodnienia, aby uzyskać zdrowe szczenię.

5. Dokonaj właściwego wyboru:

Powinieneś dokonać właściwego wyboru do hodowli shar-pei. Hodowca dokona najlepszego wyboru w zależności od typu shar-pei.

Wnioski:

Jeśli chcesz mieć shar-pei w swoim życiu, to musisz postępować zgodnie z tymi krokami. Pomogą Ci one w uzyskaniu zdrowego i uroczego szczeniaka. Nie trać więc czasu i kup najlepszego shar-pei do swojego domu.