Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 3, 2022 in Weterynaria |

Weterynarz całodobowy w Warszawie radzi, jak zadbać o zwierzę w przypadku nagłej choroby!

Jak u ludzi, tak i u zwierząt zdarzają się nagłe wypadki ze zdrowiem, w których ciężko jest utrzymać spokój. Okazuje się jednak, że rozsądny plan działania może pomóc zarówno właścicielowi, jak i pupilowi, który przy odpowiedniej pierwszej pomocy nie tylko będzie mniej zestresowany, ale i zwiększą się również szanse na jego powrót do zdrowia. Jak być przygotowanym na każdy wypadek? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działać!

Znajdź odpowiedniego weterynarza

Najważniejsze jest to, aby przygotować się jeszcze zanim wydarzy się coś złego. Z tego powodu warto poszukać sprawdzonego specjalisty i sprawdzić, jaka całodobowa klinika weterynaryjna w Warszawie najlepiej sprawdzi się dla Twojego zwierzaka. O radę można zapytać znajomych właścicieli zwierząt lub sprawdzić opinie na temat lecznicy w serwisach internetowych. To właśnie do takiej kliniki najlepiej zapisać swojego zwierzaka. Dzięki temu w każdym nagłym wypadku weterynarze będą mieli dostęp do jego książeczki zdrowia, przebytych szczepień oraz informacji o chorobach. W poszukiwaniu takiej kliniki warto sprawdzić lecznicę https://www.wetmarysin.pl – jest to nie tylko weterynarz w Warszawie 24h, lecz także przychodnia oferująca wizyty domowe!

 

Krok pierwszy – zadzwoń!

Niezależnie od pory dnia, pierwszym krokiem powinien być telefon do kliniki. Sprawdź dyżury weterynaryjne w Warszawie, w wybranej klinice i opisz weterynarzowi objawy, które zauważyłeś u swojego pupila. Na podstawie Twojego sprawozdania lekarz będzie mógł wstępnie stwierdzić, z jakim schorzeniem zmaga się zwierzę i poprosić Cię o natychmiastowe przybycie do kliniki. Może się też okazać, że strach jest nieuzasadniony, a zwierzakowi nie dolega nic poważnego. Dzięki temu zaoszczędzisz pupilowi stresu związanego z podróżą do lecznicy. Możliwe jest także, że weterynarz zaproponuje wizytę domową i sam sprawdzi, co dolega zwierzęciu.

Jeśli jednak zwierzę zostało potrącone przez samochód i widzisz otwarte złamanie, problemy z poruszaniem się lub niebezpieczne rany, wtedy natychmiast udaj się do wybranej kliniki.

Wizyta w klinice – jak się przygotować?

Jeśli podróżujesz samochodem ze swoim zwierzakiem, warto przygotować specjalny sprzęt, który pomoże zachować jego bezpieczeństwo. W przypadku mniejszych pupili, w tym kotów, najlepiej sprawdzi się solidny transporter, który pomoże utrzymać zwierzaka w miejscu i zapobiegnie jego ucieczce. Dla psów poleca się specjalne maty, które rozłożyć można na siedzeniu lub w bagażniku. Sprawdzić się też może ciepły koc – pamiętaj jednak, aby po wyzdrowieniu zwierzaka oddać go do prania.

Wybierając się do kliniki, nie zapomnij o zabraniu książeczki zdrowia swojego zwierzaka. Każdorazowa wizyta w lecznicy może być dużym stresem dla Twojego pupila, dlatego pamiętaj, aby uspokajać go głaskaniem lub czułymi słowami. Nie wpadaj w niepotrzebną panikę – nastrój człowieka często wpływa na samopoczucie zwierzaka, przez co może się on stać nerwowy zarówno podczas podróży, jak i w stosunku do weterynarza.