Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2019 in Zwierzęta |

Małe rasy psów

Małe rasy psów są najsłodsze, a także znane ze swojej inteligencji i łagodnego charakteru. Psy te są mniejsze od psów średniej wielkości, ale ich zachowanie i temperament są niemal podobne do psów średniej wielkości.

Małe rasy psów są bardzo urocze i słodkie i często można je spotkać jako zwierzęta domowe. Ponadto te małe psy można znaleźć w branży showbiznesu, a także mogą one pracować jako asystenci w rodzinie.

Tak więc, oto 10 najlepszych małych ras psów, które są również uważane za najsłodsze i najmniejsze.

1. Chihuahua

Jest to jedna z popularnych i najbardziej znanych małych ras psów, które są bardzo przyjazne i zabawne. Te urocze maluchy mają średnią długość 9-11 cali i ważą około 4 do 6 funtów.

2. Pinczer miniaturowy

Jest to kolejna popularna rasa małych psów, które są bardzo małe i mają krótkie i zwarte ciało. Mają czarny nos, okrągłą głowę i białą klatkę piersiową.

3. Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to również mała rasa psów, która występuje głównie w Wielkiej Brytanii, mają średniej wielkości ciało i ważą około 8 do 12 funtów.

4. Maltańczyk

Są to najbardziej kochane małe rasy psów na świecie, mają bardzo małe rozmiary i ważą około 2 do 4 funtów.

5. Papillon

Są one również znane jako buldog francuski i są bardzo małe, mają czarny nos i okrągłą głowę.

6. Pomeranian

Znane są również jako pudle zabawkowe, są bardzo małe i ważą od 1 do 4 funtów.

7. Jamnik

Są to najpopularniejsze małe rasy psów, które mają bardzo krótkie i krępej budowy ciała. Są również bardzo przyjazne i inteligentne, a ich waga waha się od 10 do 15 funtów.

8. Pug

Są one również znane jako chow chows i są jedną z popularnych ras małych psów na świecie. Zazwyczaj występują w ciemnym umaszczeniu i ważą około 8-11 funtów.

9. Bichon Frise

Są one również nazywane bichonami i są bardzo inteligentną i zabawną rasą małych psów. Są bardzo małe, mają zwartą budowę ciała i ważą około 3 do 5 funtów.

10. Boston Terrier

Są one również znane jako bostony i są jedną z najbardziej popularnych ras małych psów. Są bardzo małe, mają zwartą budowę ciała i ważą około 8 do 12 funtów.

Wnioski:

Jak widać, istnieje kilka ras małych psów, które są bardzo małe i urocze. Jeśli więc chcesz mieć małego i uroczego psa, zapoznaj się z powyższą listą.