Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 2, 2020 in Zwierzęta |

Wilczy szpic Opis i charakterystyka

Jest to rasa psów, która znana jest również jako sznaucer miniaturowy. Jest bardzo mały, waży zaledwie od 9 do 14 funtów. Jest to średniej wielkości rasa psów, która wygląda jak pudel miniaturowy w połączeniu ze sznaucerem. Jest to bardzo przyjazna i łagodna rasa, która doskonale sprawdza się jako zwierzę rodzinne. Jest bardzo inteligentna i można ją wyszkolić na wspaniałego psa stróżującego i towarzysza.

Szpic wilczy to mała, średniej wielkości rasa psów o wadze od 9 do 14 funtów. Głowa jest prostokątna, okrągła i nieco spiczasta. Ma gęstą sierść, która zrzuca się mniej niż u większości ras. Ogon jest krzaczasty i falisty. Uszy są zaokrąglone i niewielkich rozmiarów.

Cechy charakterystyczne wilczura szpica:

Mały

Waga – od 9 do 14 funtów

Wysokość – od 19 do 24 cali

Sierść – krótka

Oczy – okrągłe do owalnych

Umaszczenie – czarne, białe i brązowe

Długość życia – od 10 do 12 lat

Temperament – dobry

Zdrowie – przeciętne

Ćwiczenie – niskie do umiarkowanego

Pielęgnacja – średnia

Opis wilczaka szpica:

Jest to średnia do dużej rasa psów, która często błędnie nazywana jest pudlem miniaturowym. Ma krótką i gęstą sierść. Futro jest przeważnie czarne, a podszerstek biały. Szpic wilczy ma długi nos i okrągłe uszy, które są zaokrąglone i spiczaste. Ma krzaczasty ogon. Oczy są owalne i nieco większe niż u innych ras szpiców.

Historia szpica wilczego:

Szpic wilczy jest stosunkowo nową rasą, która powstała w latach 30. ubiegłego wieku. Uważa się, że jest potomkiem pudla i sznaucera. Czasami jest określany jako sznaucer miniaturowy. Nazwa wolf spitz pochodzi od niemieckiego słowa schwätzchen, które oznacza “mały szpic”.

Szkolenie wilczaków:

Szkolenie wilczaków nie różni się zbytnio od szkolenia innych ras szpiców. Wilczarza można wyszkolić na dobrego psa stróżującego. Jest doskonałym psem stróżującym, a także świetnym towarzyszem. Jest to również pies wesoły, który lubi się bawić i biegać. Może być uparty i wymaga stanowczej i konsekwentnej ręki.

Pielęgnacja szpica wilczego:

Rasa ta jest odporna i łatwa w pielęgnacji. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dużo się jednak gubi. Zaleca się cotygodniowe szczotkowanie sierści. Sierść może być regularnie szczotkowana. Raz w tygodniu można zastosować dobrą odżywkę, która sprawi, że sierść będzie zdrowa i lśniąca.

Problemy zdrowotne wilczaków:

Podobnie jak inne rasy szpiców, szpic wilczy jest podatny na problemy z oczami, alergie skórne, dysplazję stawów biodrowych, ataki padaczki i problemy z biodrami.

Dieta dla wilczaków:

Rasa ta najlepiej karmić zdrową karmą dla szczeniąt. Szczenięta powinny być karmione karmą o zawartości białka od 16 do 20 procent. Jeśli nie masz na to czasu, możesz karmić je także karmą niższej jakości.

Przyrost masy ciała szpica wilczego:

Jako pies, szpic wilczy jest zazwyczaj mniejszy. Po urodzeniu waży zwykle od 10 do 14 funtów. W wieku 2 lat może osiągnąć wagę do 25 funtów.

Utrata wagi wilczego szpica:

Jeśli chcesz schudnąć, musisz ograniczyć ilość podawanej psu karmy. Należy również zwiększyć ilość ćwiczeń fizycznych, aby pies spalał więcej kalorii.

Oczekiwana długość życia szpica wilczego:

Średnia długość życia szpica wilczego wynosi około 10-12 lat. Jest to rasa długowieczna.

Zachowanie szpica wilczego:

Jest to bardzo kochająca i czuła rasa psów, która uwielbia dzieci. Jest to pies zabawny i przyjazny. Temperament wilczura jest odpowiedni dla większości domów.

Aktywność wilka szpica:

Aktywność wilczaków jest niska do umiarkowanej. Mogą być aktywne zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Inteligencja wilczaków:

Pies ten uważany jest za inteligentnego i łatwo poddaje się szkoleniu. Jest to pies o dużej energii, który wymaga regularnych ćwiczeń i stymulacji umysłowej.

Kompatybilność wilczura:

Jest to pies odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Nie jest to pies, który może powodować poważne problemy zdrowotne.

Wskazówki pielęgnacyjne:

W Internecie można znaleźć wielu renomowanych hodowców psów. Pomogą Ci one kupić zdrowe szczenię rasy wolf spitz, które jest dobrze zsocjalizowane i zdrowe. Możesz także wybrać rasę