Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 1, 2019 in Zwierzęta |

Opis i osobowość owczarka niemieckiego

Owczarki niemieckie są jednymi z najpopularniejszych psów na świecie. Są bardzo popularne ze względu na swoją inteligencję i lojalność wobec właścicieli. Bardzo dobrze dogadują się z dziećmi, a nawet jeśli nie są zbyt towarzyskie, to i tak mają dobry temperament. Są inteligentnymi, odważnymi i lojalnymi psami.

Wzrost i waga:

GSD ma od 15 do 18 cali wysokości, a jego waga wynosi około 40 funtów. Przeciętna waga GSD wynosi 50 funtów. Wielkość psa GSD zależy od jego płci. Samce GSD ważą więcej niż samice, podobnie jak ich wzrost.

Umaszczenie i kolor:

GSD występują w różnych kolorach sierści, takich jak wątrobiany, biały i czarny. Ich sierść jest przeważnie kręcona i nie zrzuca się jej zbyt często.

Umaszczenie

Najczęściej spotykane kolory owczarków niemieckich to biały, czerwony, czarny i wątrobiany.

Temperament

GSD są bardzo inteligentne i mają dobry temperament. Są bardzo cierpliwe i mogą czekać na Ciebie godzinami.

Długowieczność

Według AKC długość życia psów rasy GSD wynosi od 14 do 16 lat.

Zdrowie i ćwiczenia

Rasa ta wymaga odpowiedniej ilości ruchu i stymulacji psychicznej. Jeśli planujesz kupić owczarka niemieckiego, musisz mieć świadomość, że nie jest to pies zabawka. Należy go codziennie ćwiczyć.

Zachowanie

Rasa ta jest bardzo inteligentna i ma bardzo duży popęd do zdobywania. Jest to pies bardzo uparty, a także bardzo agresywny. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do członków swojej rodziny i bardzo lojalny w stosunku do swojego pana.

Szkolenie

Owczarek niemiecki nie nauczy się łatwo żadnych sztuczek. Szkolenie nie jest łatwe, ale można go przyuczyć do posłuszeństwa i wykonywania pewnych czynności.

Umiejętności społeczne

Rasa ta jest dobrym towarzyszem i lojalnym przyjacielem. Rasa ta jest bardzo towarzyska i chętnie się z Tobą bawi.

Ciekawostki

Owczarki niemieckie są znane jako psy pracujące. Jest to bardzo wydajny, pracowity i lojalny pies, który jest szkolony do pracy.

Wnioski:

Podsumowując, psy rasy GSD są doskonałym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Jeśli planujesz posiadanie psa rasy GSD, musisz uważać, aby wybrać tego właściwego. Należy wybrać psa zdrowego i przyjaznego.