Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2020 in Zwierzęta |

10 najczęstszych chorób Yorkshire Terriera

Rasa Yorkshire Terrier jest najbardziej popularną rasą psów w Wielkiej Brytanii. Są to psy średniej wielkości i ważą około 10-15 funtów. Yorki są znane z tego, że są niezwykle urocze i lojalne. Są to psy dość niezależne i często lubią bawić się same. Jest to przyjazna i inteligentna rasa, która wymaga odpowiedniej uwagi i opieki.

Oto 10 typowych problemów zdrowotnych Yorków.

Problemy z oczami:

Problemy z oczami u Yorków są dość powszechne. Niektóre psy zapadają na chorobę zwaną keratoconjunctivitis sicca. Znane jest ono również jako suche oko. Jest to stan, który powoduje suchość oczu i powoduje dyskomfort i podrażnienie.

Problemy z uszami:

Innym częstym problemem jest rozwój infekcji uszu. Niektóre Yorki mają klapnięte uszy i trudno jest utrzymać je w czystości. Uszy te łatwo ulegają zakażeniu i mogą powodować ból.

Rozszczep podniebienia:

Rozszczep podniebienia to zaburzenie, które dotyczy języka, podniebienia i jamy ustnej. Podniebienia Yorków są wąskie i trudno jest im zamknąć usta. Stan ten może być poważnym problemem i wymaga natychmiastowego leczenia.

Rozszerzenie żołądka (volvulus):

GDV to zaburzenie trawienia, w którym część żołądka ulega skręceniu. W niektórych przypadkach żołądek może zablokować jelita, co jest określane jako GDV. Pies może również stracić apetyt.

Zapalenie żołądka:

Jest to stan zapalny żołądka. Stan ten może wystąpić u niektórych szczeniąt, ponieważ ich brzuszki nie są w pełni rozwinięte.

Piodermia:

Piodermia jest bakteryjną chorobą skóry. Miejsce dotknięte chorobą staje się czerwone i łuszczy się. Skóra może sprawiać wrażenie surowej.

Problemy z nosem:

Wydzielina z nosa, kichanie i krwawienie z nosa to objawy chorób nosa. Skóra nosa staje się czerwona i podrażniona.

Dysplazja stawów biodrowych:

Dysplazja stawów biodrowych to schorzenie, w którym staw biodrowy rozwija się nieprawidłowo. W wyniku tego staje się on słaby, a stawy stają się luźne.

Urazy kolan:

Urazy kolan to kolejny częsty problem u Yorków. Stan ten jest spowodowany nieprawidłowym tworzeniem się więzadeł w kolanie.

Wnioski:

W tym artykule podzieliłem się z Tobą 10 najczęstszymi chorobami Yorkshire Terrierów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych problemach zdrowotnych tej rasy, to polecam Ci przeczytanie innych moich artykułów.