Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 13, 2020 in Zwierzęta |

10 najważniejszych faktów o szczeniętach nowofundlandów

Nowofundlandy są jedną z najbardziej popularnych ras psów na całym świecie. Te małe i urocze psy zostały po raz pierwszy wprowadzone przez brytyjskich kolonizatorów w Nowej Fundlandii w Kanadzie, a obecnie są uważane za jedną z najbardziej przyjaznych ras psów. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem jednego z nich, oto kilka ważnych faktów, które musisz znać.

1. Średnia długość życia

Według badań przeprowadzonych przez American Kennel Club, średnia długość życia nowofundlanda wynosi 12 lat. Są one znane ze swojej zdolności do życia w zimnych i wietrznych miejscach, dlatego są dobre dla tych, którzy uwielbiają żyć w zimnej pogodzie.

2. Przyjazna osobowość

Są to bardzo czułe psy, które bardzo dobrze dogadują się z dziećmi. Większość właścicieli psów rasy Newfie zgodzi się, że są one najlepszymi towarzyszami dla dzieci. Jedynym problemem jest to, że muszą być szkolone i socjalizowane, aby uniknąć gryzienia.

3. Zdrowe i aktywne

Psy te są aktywne i ruchliwe. Mogą biegać i bawić się godzinami bez zmęczenia. Są również bardzo energiczne i mają wysoki poziom energii.

4. Bardzo inteligentne

Szczenięta rasy Newfie to bardzo bystre i inteligentne psy. Mają szczególną zdolność do rozwiązywania problemów. Bardzo łatwo uczą się różnych komend.

5. Dobre dla oczu

Nowofie mają duże, ciemne oczy. Dzięki temu sprawiają wrażenie bardzo niewinnych. Są bardzo opiekuńcze i terytorialne, co sprawia, że są bardzo czujne i czujne.

6. Dobre dla rodziny

Łatwo przystosowują się do każdego rodzaju otoczenia. Ponieważ są bardzo kochające, będą wspaniałym uzupełnieniem rodziny.

7. Piękne

Psy te są niewielkich rozmiarów, ale mają uroczy wygląd. Psy rasy Newfie są również znane z białej sierści. Mają wyjątkowy sposób machania ogonem, który nazywa się “chodem z merdającym ogonem”.

8. Wysoki poziom energii

Psy te są wesołe i energiczne przez cały czas. Wysoki poziom energii sprawia, że cały czas biegają. Nie potrafią długo usiedzieć w miejscu.

9. Dobre dla serca

Nowofie są bardzo lojalnymi i kochającymi psami. Są również bardzo opiekuńcze i ochronne. Będą bronić swoich właścicieli za wszelką cenę.

10. Korzyści dla zdrowia

Większość właścicieli psów rasy Newfie zgodzi się, że psy te są doskonałym źródłem korzyści zdrowotnych. Pomagają ludziom cierpiącym na astmę, alergie, cukrzycę i wiele innych schorzeń zdrowotnych.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobała Ci się lektura 10 faktów na temat szczeniąt nowofundlandów.