Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2020 in Medycyna i zdrowie |

Co może spowodować, że nie wybielimy zębów?

Co może spowodować, że nie wybielimy zębów?

Wygląd zewnętrzny to jeden z fundamentów postrzegania ludzi. Stąd też trudno się dziwić, że w zasadzie każdy dąży do tego, aby oceniany był on możliwie najlepiej. Jednym z elementów, jaki rzuca się w oczy, niemal od razu jest zdrowy uśmiech. Tym samym białe zęby są pożądane nie tylko przez celebrytów i gwiazdy kina, ale też zwykłych ludzi.

Warto jednak mieć świadomość tego, że nie jest to zabieg, który da się wykonać ot tak od zaraz. Dlatego bardzo ważne jest to, abyśmy mieli wcześniej wiedzę na temat tego, jakie są wybielanie zębów przeciwwskazania. Jednym ważniejszych aspektów jest tu wiek pacjenta i stan uzębienia, lecz o tym więcej za moment. Trzeba pamiętać, że nasze uzębienie ciemnieje wraz z wiekiem, ale nie tylko. Należy stosować określoną dietę, bo choćby od kawy, herbaty, jagód czy buraków. Ciemniejsze uzębienie robi się również od palenia papierosów oraz od zaniedbań z samą higieną zębów. Część przebarwień niestety nie da się wyeliminować, ale jest to stosunkowo rzadkie.

Główne przeciwwskazania do wybielania zębów

Przed przystąpieniem do wybielania uzębienia należy się w odpowiedni sposób przygotować. Na pewno trzeba ocenić czy jest to dla nas bezpieczne. Stąd też powinien ocenić to lekarz stomatolog, a przypadku występowania jakichś przeciwwskazań trzeba z tego zrezygnować. Chcąc dokładnie wiedzieć, jakie jest wybielanie zębów przeciwwskazania, warto pamiętać, że nie jest to dobre dla osób w ciąży, poniżej 16 roku życia czy przy nadwrażliwości zębów. Do tego wybielanie nie jest zalecane, kiedy nie mamy zdrowych i zaleczonych zębów. Z innych wykluczających zagadnień wspomnieć trzeba o alergii na nadtlenek wodoru i karbamidu, alergiach na środki chemiczne, osłabienie organizmu spowodowane leczeniem ciężkich schorzeń np. nowotworów. Odbyte w niedługim czasie zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej. Z ciekawszych przeciwwskazań na uwagę zasługuje stosowanie suplementacji żelazem.

W przypadku, gdy wybielanie zębów przeciwwskazania okazało się uzasadnione, aby zaniechać zabiegu, to pacjenta kieruje się np. do leczenia stomatologicznego. Czasem konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego. Ma to na celu dalsze działania diagnostyczne i przykładowo skierowanie do chirurga twarzowo-szczękowego.