Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2019 in Zwierzęta |

Top 5 cech charakterystycznych owczarków nizinnych

Owczarek nizinny to rasa psów pracujących, wyhodowana przez angielskich i szkockich rolników. Jest to czwarta pod względem popularności rasa psów w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie nosi nazwę Corgi. Jest także używana w wielu krajach na całym świecie. Istnieją różne typy owczarków nizinnych, a każdy z nich jest inny.

Psy te są wykorzystywane głównie do pasterstwa i stróżowania. Są przyjazne i bardzo lojalne w stosunku do swoich właścicieli. Owczarek nizinny jest psem średniej wielkości, o krótkich nogach, mocnym grzbiecie, ciężkiej głowie, grubych uszach i szorstkiej sierści. Sierść jest długa i szorstka, a włosy są prawie całkowicie czarne. Psy te są bardzo inteligentne, cierpliwe, czułe i chętne do zabawy.

Oto 5 najważniejszych cech owczarków nizinnych:

1. Wspaniała osobowość

Pies ten jest niezwykle lojalny w stosunku do swojego właściciela. Jest to pies inteligentny, bardzo aktywny i energiczny. Jest to pies przyjazny, który chętnie przebywa ze swoim właścicielem i uwielbia się bawić. Owczarek nizinny jest bardzo towarzyskim zwierzęciem, które lubi towarzystwo ludzi.

2. Lojalność

Jest to pies bardzo lojalny i posłuszny. Jest bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej rodziny i będzie jej strzegł przez długi czas.

3. Inteligencja

Pies ten jest bardzo inteligentny i sprytny. Ma wysoki poziom energii i jest bardzo aktywny. Jest to pies niezależny i żądny przygód, który zawsze jest gotowy do działania.

4. Cierpliwy

Pies ten jest bardzo cierpliwy i spokojny. Jest łatwy w szkoleniu i bardzo łatwo wykonuje polecenia. Jest dobrym psem dla dzieci, ponieważ jest wesoły i energiczny.

5. Przyjazny

Jest to bardzo kochający i przyjazny pies, który lubi być blisko ludzi. Jest czuły i łatwo podporządkowuje się swojemu właścicielowi. Jest to pies przyjazny, który dogada się z każdym człowiekiem.

Wnioski:

Tak więc, oto 5 najważniejszych cech owczarków nizinnych. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł, a jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące tego tematu, to zapraszam do komentowania poniżej.