Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2019 in Zwierzęta |

Naucz psa, jak bawić się zabawkami

Naucz psa, jak bawić się zabawkami

Czy szukasz wskazówek, które pomogą Ci w odpowiedni sposób wytresować psa? Najczęstszą rzeczą jest to, że większość ludzi ignoruje podstawowe wskazówki, ale nie rozumieją, że nie można nauczyć psa niczego, jeśli ignoruje się jego podstawowe potrzeby. Jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, z pewnością osiągniesz pożądane rezultaty.

Bądź świadomy wieku psa

Bardzo ważne jest, abyś zrozumiał, że Twój pies nie jest dzieckiem, dlatego musisz być bardziej cierpliwy w zależności od jego wieku. Jeśli zaczniesz uczyć psa, gdy jest szczeniakiem, nie osiągniesz żadnych rezultatów, ponieważ nie jest on w stanie zrozumieć instrukcji. Dlatego powinieneś zacząć uczyć psa, gdy ma dwa miesiące, a to doskonała okazja do nawiązania wspaniałej więzi z pupilem.

Rozpocznij szkolenie rano

Szkolenie psa nie jest trudne, ale musisz uczynić z niego rutynę. Jeśli nie będziesz tego robić rano, trudniej będzie Ci ukończyć sesję treningową. Jeśli będziesz szkolił psa wieczorem, następnego dnia będziesz czuł się zmęczony i wyczerpany.

Mądrze wybieraj narzędzia szkoleniowe

Wybór odpowiedniego narzędzia pomoże Ci w szkoleniu psa, ale najczęściej ludzie używają zwykłego patyka, więc jeśli wybierzesz zabawkę, o wiele łatwiej będzie Ci nauczyć psa. Jeśli będziesz próbował uczyć psa za pomocą patyka, możesz doprowadzić do bójki ze swoim pupilem, a w efekcie do obrażeń.

Unikaj besztania

Besztanie psa to najgorsza rzecz, jaką możesz mu zrobić. Nauczy się on złych nawyków i stanie się bardziej agresywny. Dlatego unikaj tego za wszelką cenę. Nie możesz mówić “zły piesek” i “dobry piesek”.

Zawsze dbaj o czystość otoczenia

Przed rozpoczęciem sesji treningowej upewnij się, że w Twoim domu jest czysto. Jeśli dom jest brudny, zwierzę będzie się go bało. Upewnij się więc, że dom jest czysty przed rozpoczęciem sesji treningowej.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis na temat “Naucz swojego psa jak bawić się zabawkami”. Wiem, że większość z Was jest początkująca w tej dziedzinie, ale jeśli zastosujecie się do powyższych wskazówek, to osiągniecie pożądane rezultaty.