Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 4, 2021 in Zwierzęta |

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu w domu?

Koci mocz emituje szczególnie silny i nieustępliwy zapach. Kiedy Twój kot odpoczywa w Twoim domu, trudno się go pozbyć. Niestety nie wszystkie tkaniny, dywany, kanapy czy mogą być prane w pralce. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyeliminować zapach kociego moczu w Twoim domu.

Dowiedz się, co jest przyczyną problemu.

Kot, który wychodzi z kuwety, ma zazwyczaj “dobry” powód, aby to zrobić. Jeśli chcesz zapobiec ponownemu wystąpieniu wypadków, wskazane jest, abyś zrozumiał ich przyczynę. Twój zwierzak może chcieć Ci powiedzieć, że kuweta nie jest czysta lub nie pasuje do niego. Może być niezadowolony z jego umiejscowienia, lub ziarna ściółki mogą być w drodze, jeśli ostatnio go zmieniono.
Czasami Twój kot może oddać mocz z kuwety, ponieważ jest chory. Może to być infekcja dróg moczowych lub kamica nerkowa. Jeśli tak się stanie, należy działać natychmiast, ponieważ ten rodzaj schorzenia musi być pilnie leczony.
Wreszcie, należy mieć świadomość, że niepotrzebny kot będzie miał tendencję do częstego oddawania moczu w domu, aby zaznaczyć swoje terytorium i przyciągnąć samice w rui. Kastracja jest wtedy najlepszym rozwiązaniem.

Jak usunąć zapach moczu kota – co można wykorzystać?

Usunięcie zapachu moczu nie jest naprawdę trudne, wystarczy działać szybko po wypadku i użyć odpowiednich produktów. Radzimy unikać substancji chemicznych, które mogą być toksyczne dla Ciebie i Twojego zwierzęcia. Jeśli oddaje mocz w jakimś miejscu, to dlatego, że potrafi go tam docenić i czuć się pewnie; dlatego będzie miał tendencję do naturalnego powrotu; dlatego zaleca się unikanie kontaktu z substancjami toksycznymi.
Nie używaj wybielacza, ponieważ ma on tendencję do zachęcania kotów do wypróżniania się. Więc jeśli spróbujesz zdezynfekować zabrudzone miejsce, będzie miało tendencję do powrotu do sikania.
Na koniec, nie czyść kotu siusiu przed nim, ponieważ może on zrobić z tego zabawę i zdecydować się zrobić to ponownie, nie zdając sobie sprawy, że nie powinien tego robić.

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu w domu?

Używając chłonnego papieru, należy oczyścić każdy mocz, który nie mógł zostać zamoczony. Jeżeli Twój kot oddał mocz na materiał nadający się do prania, taki jak poduszka, szmatka, kołdra lub pokrowiec, włóż go do pralki i wypierz w temperaturze co najmniej 40°C, 60°C, jeżeli materiał jest w stanie go wytrzymać. Dla bardziej delikatnej tkaniny polecamy kryształki sody.
Z drugiej strony, jeśli Twój pupil oddał mocz na materacu, sofie lub dywanie, które nie nadają się do prania w pralce, będziesz musiał działać bardzo szybko, aby nie dać czasu na rozprzestrzenianie się zapachu i rozwój bakterii obecnych w moczu. Odkryj najskuteczniejsze produkty, aby to osiągnąć.

Nasze naturalne wskazówki i skuteczne metody eliminacji zapachów.

Ocet – jak pozbyć się zapachu moczu kota?

Biały ocet jest naturalnym środkiem dezynfekującym, który może być używany do czyszczenia całego domu. Rozcieńczyć 2 łyżki stołowe białego octu w 5 łyżeczkach wody gazowanej i wylać tę mieszankę na plamę z moczu. Niech produkt wsiąknie, a zapach zostanie natychmiast wyeliminowany. Biały ocet może być stosowany samodzielnie, ale rozcieńczanie go zmniejszy zapach – bez zmniejszania jego skuteczności!

Do szklanki białego octu można wlać również 2 łyżki stołowe sody oczyszczonej. Mieszając te dwa przyjazne dla środowiska produkty w butelce natryskowej, można rozpraszać mieszaninę w i wokół zabrudzonego obszaru, aby pozbyć się impregnowanych zapachów.

Cytryna – jak pozbyć się zapachu kociego moczu?

Zaletą cytryny jest to, że jest to naturalny kwas, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy, nie zmieniając przy tym powierzchni, także tych najbardziej delikatnych, takich jak skóra. Przetnij cytrynę na pół i pocieraj ją o zabrudzoną powierzchnię. Spłukać odrobiną ciepłej wody i powtarzać aż do zaniku zapachu. Cytryna może również przyczynić się do zmniejszenia zapachu białego octu, jeśli nie został on wystarczająco rozcieńczony.

Olejki eteryczne – usuwanie zapachu moczu kota.

Olejki eteryczne skutecznie neutralizują zapach moczu. Bądź jednak ostrożny, ponieważ te esencje są źle tolerowane przez koty. Dlatego używaj ich oszczędnie i nie pozwól kotu wejść w kontakt z nimi, dopóki nie zostaną zamoczone.
W misce z ciepłą wodą, rozcieńczyć kilka kropli eukaliptusa i cytrynowych olejków eterycznych. Te dwie esencje są znane z właściwości dezynfekujących i przyjemnego zapachu. Rozpylić mieszaninę na zabrudzoną powierzchnię i spłukać po dopuszczeniu produktu do pracy.

Soda oczyszczona i woda gazowana – jak się pozbyć zapachu moczu kota?

Na gruby, trudny do czyszczenia dywan można wylać wodę gazowaną na zabrudzony obszar. Zostaw go do pracy, aby woda gazowana naturalnie rozluźniła mocz z dywanu. Na plamę należy nałożyć gąbkę lub ręcznik papierowy, aby wchłonąć brud. Jak tylko dywan wyschnie, posypać plamę sodą do pieczenia.

Pochłaniacz zapachów – jak usunąć zapach kociego moczu?

Pochłaniacz zapachów jest produktem naturalnym i ekologicznym dostępnym w sklepach ekologicznych. Zdejmij pokrywę słoika i umieść ją w pobliżu plamy moczu, którą utworzył kot. Działa od 4 do 6 tygodni poprzez naturalne wchłanianie zapachu, nawet po zaimpregnowaniu. Metoda ta jest również interesująca dla redukcji zapachów z kuwety. Umieszczenie go w pobliżu pomaga kotu pogodzić się z jego osobistą toaletą.

Alkohol – jak się pozbyć zapachu kociego moczu?

Jeżeli Twój kot nasikał na płytkę podczas Twojej nieobecności, mocz miał czas, aby wsiąknąć w stawy i trudno go usunąć. W tym przypadku można położyć domowy alkohol na szmatce i pocierać płytkę, zwracając szczególną uwagę na złącza. Zostawcie go do pracy przed płukaniem odrobiną wody. Jeśli zapach alkoholu sprawia, że czujesz się niekomfortowo, zakończ go kilkoma kroplami cytrynowych i/lub eukaliptusowych olejków eterycznych.

Kryształy sody – czym usunąć zapach moczu kota?

Ten drugi ekologiczny środek czyszczący jest idealny do dezynfekcji zabrudzonych tkanin. Jeżeli Twój kot wykonał wypróżnienie na zmywalnej szmatce, namocz ją w zbiorniku z wodą i kryształkami sody. Szorować plamy i wkładać prześcieradła, pokrowce lub tkaniny do pralki; można je prać w normalnym cyklu przy użyciu tego naturalnego środka dezynfekującego.