Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 25, 2022 in Nie tylko zwierzęta |

Kolumny sygnalizacyjne – gdzie znajdą zastosowanie?

Dzięki kilkubarwnym świecącym kolumnom można zapewnić bezpieczeństwo praktycznie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Poza tym znajdują one swoje zastosowanie także w mniej oczywistych miejscach. Przyjrzymy się więc, gdzie sprawdzą się najlepiej.

Kolumna sygnalizacyjna w przemyśle

Zakłady produkcyjne są pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl w tym kontekście. To właśnie w nich odbywają się skomplikowane procesy przemysłowe wymagające czytelnych ostrzeżeń. Kolumna sygnalizacyjna sprawdza się więc tam znakomicie.

Najpopularniejszym sposobem jej wykorzystania jest podłączenie do maszyny. Kolumna sygnalizacyjna świeci na zielono, gdy urządzenie znajduje się w trybie pracy. Pozostałe kolory informują np. o zakończeniu cyklu czy przerwie w działaniu. Czerwony jest informacją o wystąpieniu jakiegoś błędu. Daje to osobom postronnym oraz operatorom pełną kontrolę nad sytuacją.

Ze względu na szeroką funkcjonalność maszyn stosowanych w przemyśle urządzenia mają zazwyczaj więcej niż 2-3 kolory. Szczególnym powodzeniem cieszą się kolumny sygnalizacyjne z pięcioma barwami, co pozwala m.in. na informowanie o potrzebie pomocy zewnętrznej lub ostrzegania przed niestandardowymi parametrami pracy.

Kolumny sygnalizacyjne do kontroli ruchu

Równie często, co w przemyśle, kolumny pojawiają się w centrach logistycznych, magazynach i tym podobnych przedsiębiorstwach. Służą one do wysyłania ostrzeżeń osobom postronnym. Dobrym przykładem jest umieszczanie kolumny sygnalizacyjnej w miejscu potencjalnie niebezpiecznym jak zasłonięte zakręty. Podłączone do czujnika ruchu urządzenie zapala się na czerwono, gdy do zakrętu zbliża się pojazd, np. cicho działający wózek widłowy przewożący towar. Dzięki temu osoby znajdujące się w pobliżu mają szansę dostosować swoje zachowanie, co znacząco ogranicza ryzyko wypadków.

Nietypowe wykorzystanie kolumn sygnalizacyjnych

Kolumny nie muszą jedynie ostrzegać przed nieprawidłowościami bądź niebezpieczeństwem. Równie dobrze sprawdzą się w innych rolach. Ciekawym przykładem zastosowania są studia nagraniowe, gdzie wymaga się absolutnej ciszy. Kolumna sygnalizacyjna informuje, że w danym pomieszczeniu właśnie dochodzi do nagrania, więc nie należy przeszkadzać przebywającym w środku osobom. Może nawet zastąpić dzwonek dźwiękowy do drzwi. Zapalona lampka mówi pracownikom, że ktoś czeka pod drzwiami lub oczekuje na połączenie telefoniczne.

Sklep.doko.pl z wysokiej jakości kolumnami sygnalizacyjnymi

Dobre kolumny z funkcją sygnalizacyjną muszą wyróżniać się trwałością, jasnością oraz najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Wymienione wymagania z pewnością spełniają produkty takich marek jak Eaton czy Spamel. Obaj producenci znajdują się w asortymencie sklep.doko.pl.

Zachęcamy więc do zaznajomienia się z ofertą, a w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań na temat oferty prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Specjaliści sklep.doko.pl rozwieją wszelkie wątpliwości, a nawet pomogą w wyborze modelu.