Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 17, 2018 in Nie tylko zwierzęta |

Pierwszy wąs- jak go ujarzmić

Okres dorastania obfituje w wiele nowych doświadczeń. Nastolatkowie zauważają coraz to nowe zmiany w swoim wyglądzie. Jedną z nich jest pierwszy zarost u nastolatków. Pierwsze włoski pojawiają się głównie nad górną wargą, lecz mogą też występować małe kępki na policzkach. Są one delikatne, przypominają meszek. Daleko im jeszcze do prawdziwego męskiego zarostu, dlatego jeśli są już mocno widoczne, to warto je zgolić.

Pielęgnacja

Pierwsze golenie wąsa to proces, do którego trzeba się przygotować. Niezbędna będzie wizyta w drogerii, aby zaopatrzyć się w przydatne kosmetyki. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dobrą jakościowo maszynkę do golenia. Taką, która dotrze do ciężko dostępnych miejsc oraz dokładnie goli. Przed przystąpieniem do golenia należy solidnie oczyścić twarz- do tego będzie potrzebny żel do mycia twarzy oraz peeling. Istotne jest, aby zmyć nadmiar sebum oraz martwy naskórek. Kolejnym przydatnym kosmetykiem będzie żel lub pianka do golenia. Nada odpowiedniego poślizgu maszynce oraz zniweluje ryzyko powstawania podrażnień. Krem, woda lub balsam po goleniu są niezwykle ważne, aby nałożyć je już na gładką skórę. Nawilżają oraz łagodzą podrażnienia skóry.

Strzyżenie

Najlepszym narzędziem do golenia wąsa jest maszynka. Na rynku istnieje szeroka gama artykułów. Kupujący może dobrać ją do własnych potrzeb oraz budżetu. Innym narzędziem jest trymer, dzięki któremu już w późniejszej fazie rozwoju zarostu można rewelacyjnie stylizować wąsa. Goląc się maszynką powinno się wykonywać ruchy pod włos, jednak nie jest to regułą. W przypadku problematycznych miejsc lub specyficznych włosków wskazane będzie golenie z włosem. Wraz z doświadczeniem i wprawą nastolatek sam będzie wiedział kiedy i w którą stronę pociągnąć maszynkę. Istotnej jest, aby te ruchy były krótkie i delikatne.

Golenie pierwszego wąsa jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, dlatego warto, aby towarzyszyć mu w tym stresującym momencie. Można zademonstrować technikę golenia lub udzielić kilku wskazówek. Ważne, aby nastolatek nie czuł się w tym momencie osamotniony.