Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 20, 2020 in Zwierzęta |

5 sposobów na to, by owczarek niemiecki długowłosy wyglądał jak prawdziwy wilk

Jeśli zdecydowałeś się na adopcję szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego, to na pewno przeczytałeś kilka artykułów i obejrzałeś kilka filmów o tym, jak szkolić tę niesamowitą rasę. Jeśli jednak chcesz, aby Twój pies stał się posłusznym i dobrym towarzyszem dla Ciebie, musisz wiedzieć, że proces szkolenia będzie wymagał dużo czasu i wysiłku. Zanim więc zaczniesz szkolić swojego psa, upewnij się, że poznałeś podstawowe rzeczy na temat owczarków niemieckich długowłosych.

Owczarki niemieckie długowłose są bardzo inteligentnymi rasami, wymagają szczególnej uwagi i szkolenia, aby stały się dobrymi psami pracującymi.

Oto 5 skutecznych sposobów na to, aby Twój owczarek niemiecki długowłosy wyglądał jak prawdziwy wilk:

Zabierz go na zajęcia dla szczeniąt

Zabranie psa na zajęcia dla szczeniąt pomoże Ci zdobyć wiedzę na temat tego, jak opiekować się psem i jak uczynić go dobrym towarzyszem. Dowiesz się wielu rzeczy o owczarkach niemieckich długowłosych, takich jak socjalizacja, tresura, karmienie, a nawet szczotkowanie psa.

Dobrze karm psa

Jeśli chcesz, aby Twój pies był zdrowy i silny, powinieneś go dobrze karmić. Będzie mniej podatny na wszelkie problemy i bardziej aktywny. Łatwiej będzie Ci też wytresować psa, aby stał się dobrym i posłusznym towarzyszem.

Baw się z nim

Jeśli masz figlarnego szczeniaka, będzie on bardziej aktywny, więc upewnij się, że bawisz się z nim tak często, jak to możliwe.

Zapewnij mu dobre miejsce do spania

Jeśli pies śpi w nieodpowiednim miejscu, nie czuje się komfortowo, a to wpływa na jego sen. Jeśli będzie czuł się niekomfortowo, nie będziesz w stanie odpowiednio go wytresować. Upewnij się więc, że zapewnisz mu dobre i wygodne miejsce do spania.

Kup mu obrożę

Większość owczarków niemieckich długowłosych jest wsobna, co oznacza, że nie są one zbyt popularne. Nie martw się jednak, bo możesz sprawić swojemu psu ładną obrożę, która uczyni go bardziej atrakcyjnym, a także pomoże zwiększyć jego popularność.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł “5 sposobów na to, aby Twój Owczarek Niemiecki Długowłosy wyglądał jak prawdziwy wilk”. Te wskazówki pomogą Ci uczynić z Twojego owczarka niemieckiego długowłosego dobrego towarzysza pracy.