Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 22, 2022 in Nie tylko zwierzęta |

Wybór kinkietów do nowoczesnego wnętrza

Wybór kinkietów do nowoczesnego wnętrza

Gdy remont dobiega końca, pojawia się dylemat, jakie dodatki dobrać, aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter. Najważniejszym elementem jest oświetlenie, które potrafi zmienić całe pomieszczenie. Podpowiadamy, o czym pamiętać, wybierając oświetlenie.

Oświetlenie wnętrza – o czym warto pamiętać?

Oświetlenie nie tylko umożliwia poruszanie się w ciemnym pomieszczeniu, ale również nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru, podkreśla jego styl i tworzy odpowiedni klimat.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje oświetlenia:

– ogólne – to lampy umieszczane na suficie, zapewniające główne źródło światła,

– miejscowe – do tej grupy należą małe lampki umieszczane na stolikach, umożliwiające czytanie, oglądanie telewizji,

– dekoracyjne – stanowią element wystroju, a ich światło jest przytłumione, jak w przypadku kinkietów.

Dlatego też projektując oświetlenie wnętrza, pamiętajmy o dostosowaniu wyboru do funkcji pomieszczenia.

Nowoczesne kinkiety – schludne wykończenie wnętrz

Jak wcześniej wspomniano, kinkiety pełnią funkcję dekoracyjną i nie należy ich traktować jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Kinkiety mogą być założone praktycznie w każdym pomieszczeniu: kuchni, pokoju gościnnym, sypialni, czy łazience – doświetlają przestrzeń, współtworzą dekorację, tworzą nastrój sprzyjający wypoczynkowi.

Nowoczesne kinkiety powinny być dopasowane przede wszystkim do charakteru mieszkania oraz pozostałych elementów wyposażenia, takich jak meble. Minimalistyczne wnętrza o jednolitych barwach dobrze współgrają z prostymi kinkietami z drewna lub szkła o niewielkich rozmiarach. Natomiast ściany wyłożone tapetą lub pomieszczenia o odważnym designie, świetnie komponują się z nowoczesnymi kinkietami o nieregularnych kształtach i strukturze. Szeroki asortyment kinkietów posiada sklep internetowy Lampy24.net, oferujący unikatowe lampy, pasujące do każdego wnętrza. Ponadczasowy design, wysoka jakość oraz piękne wzory sprawiają, że kinkiety ze sklepu Lampy24.net przypadną do gustu każdemu wymagającemu klientowi.