Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 13, 2019 in Zwierzęta |

Ptak gwarek – opis

Ptak gwarek (Lampornis ambonensis) należy do rodziny zimorodków. Występuje w południowo-wschodniej części Azji. Ptak gwarek jest jednym z najpiękniejszych ptaków. Jest to piękny ptak o wspaniałym żółtopomarańczowym ciele i ciemnoszaroniebieskim grzbiecie. Ich ciało jest jaskrawo pomarańczowe, a gardło białe. Jest to jeden z najlepszych ptaków do obserwowania.

Opis ptaka Gwarek:

Są to jedne z najpiękniejszych ptaków w przyrodzie. Samce są nieco większe od samic. Ciało mają pomarańczowe, a grzbiet błękitny. Gwarek jest zwierzęciem bardzo towarzyskim. Ptaki te są bardzo zżyte z ludźmi i lubią przebywać w ich bezpośredniej bliskości.

Siedlisko:

Ten gatunek ptaków występuje głównie w górach. Żyją w Himalajach w Indiach, Nepalu, Bhutanie i Tybecie.

Lęgi:

Rozmnażają się w regionach górskich i są najlepszymi hodowcami. Swoje gniazda zakładają w pobliżu źródeł wody. Samica składa jaja na powierzchni wody, a następnie opuszcza gniazdo.

Pożywienie:

Dieta tego ptaka składa się z ryb i innych pokarmów. Żywi się robakami, żabami, ślimakami, owadami, krabami, wężami i żółwiami.

Zachowanie:

Ptaki te są towarzyskie i lubią nawiązywać kontakty towarzyskie. Są to również bardzo figlarne ptaki. Są bardzo czułe i nie boją się ludzi. Są to jedne z najbardziej towarzyskich ptaków w przyrodzie.

Rozmnażanie:

Ptak ten ma unikalną metodę rozmnażania. W czasie lęgów samiec zabiera samicę do wody, a następnie wybiera jaja jedno po drugim. Następnie zabiera jaja do swojego gniazda.

Wielkość:

Są dość małe w porównaniu z innymi ptakami.

Długość:

Długość tego ptaka wynosi 8-10 centymetrów.

Waga:

Waga tego ptaka wynosi 5-7 uncji.

Wysokość:

Wysokość tego ptaka to 10-12 cali.

Upierzenie:

Ich pióra są kombinacją koloru czarnego, brązowego, niebieskiego i zielonego.

Lot:

Lot tego ptaka jest silny i szybki.

Gwarek jest najpiękniejszym ptakiem w przyrodzie. Jest to jeden z najlepszych ptaków do oglądania.