Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 18, 2021 in Zwierzęta |

Petsitter. Opieka nad zwierzętami podczas wakacji.

Każdy kochający właściciel psa, kota czy innego zwierzęcia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile kłopotu może sprawić opieka nad czworonogiem w okresie wakacyjnym. Nie zawsze istnieje możliwość, żeby zabrać zwierzaka ze sobą na urlop, a wtedy należy zapewnić mu odpowiednią opiekę. Jedną z opcji jest znalezienie kogoś, kto zajmie się psem czy kotem w trakcie wyjazdu właścicieli. Można także poszukać hotelu dla zwierząt.

Pies zostaje w domu

Pozostawienie psa w domu i zatrudnienie profesjonalnego opiekuna może okazać się idealnym rozwiązaniem w przypadku krótkich wyjazdów. Niestety, taka usługa nie koniecznie będzie należała do tanich, ale opieka nad psem przez osobę doświadczoną z pewnością przyniesie więcej pożytku niż np. pomoc sąsiada. Profesjonalny opiekun, na ogół, jest osobą godną zaufania i ma doświadczenie ze zwierzętami, a także odpowiednie podejście. Niektórzy z nich posiadają nawet specjalne szkolenia behawiorystyczne, co często okazuje się kluczowe, ponieważ zostawienie zwierzęcia pod, jakby nie patrzeć, opieką obcej osoby, może być silnym przeżyciem. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet:

  • zwierzak jest w swoim znajomym otoczeniu,

  • nie ma w pobliżu żadnych innych zwierząt, z którymi można by konkurować,

  • jedzenie, zabawki, podwórko, klatka itp. są już ustawione, a zwierzak zna już ukształtowanie terenu,

  • nie ma obaw, że uszkodzi czyjeś rzeczy

Opieka w psim hotelu

Coraz popularniejsze staje się zostawianie zwierząt w hotelach przystosowanych specjalnie dla nich. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, ponieważ zatrudniony personel posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na temat tego, jak zajmować się zwierzętami. Zanim jednak właściciel zdecyduje się zostawić swojego ukochanego czworonoga w obcym dla niego miejscu, koniecznie powinien sprawdzić opinie i referencje. Na przeciw takim potrzebom wychodzi portal Animaly, świadczący usługi z zakresu opieki nad psami i kotami. Dzięki wyszukiwarce bez trudu w kilka chwil można znaleźć hotele dla zwierząt najbliżej miejsca zamieszkania.

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy zwierzak zostanie pod opieką petsittera, czy spędzi czas w hotelu, kwestią fundamentalną jest zaufanie. Każdy pies czy kot ma inny charakter i każde zwierze potrzebuje odpowiedniego podejścia. Tylko przeszkolone osoby posiadają kwalifikacje z zakresu opieki, pielęgnacji, a nawet behawiorystki. Jest to bardzo ważne, bo każdy pies czy kot, jak każde żywe stworzenie, ma uczucia, a rozłąka z właścicielami może okazać się dla nich trudnym przeżyciem.

Artykuł powstał dzięki https://animaly.io/