Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 4, 2020 in Zwierzęta |

Od jakich zabaw ze szczeniakiem zacząć?

Szczeniaki, z natury, uwielbiają się bawić. W rzeczywistości, niektórzy właściciele nie doceniają tego, jak żywy i chętny może być młody pies. Większość bawiłaby się cały dzień, gdybyśmy zostawili je same, rzadko męcząc ich zabawki.
Jako właścicielowi, może być trudno zabawiać te małe roztocza. Bawienie się ze szczeniakiem to nie tylko zabawa. Jest to również sposób na spalenie kalorii, zaangażowanie mózgu i stworzenie jeszcze ściślejszej więzi.

Kiedy zacząć bawić się ze szczeniakiem?

Kiedy przynosisz do domu małego futrzaka, kiedy ma osiem tygodni, na początku może być trochę niestabilny i często będzie dużo spał. Jak tylko jednak wyjdą ze swojej skorupy (co rzadko trwa dłużej niż dzień lub dwa!), będą chętni do wyjazdu. Początkowo sesje zabaw mogą nie trwać zbyt długo, ponieważ szczenięta mają krótką rozpiętość uwagi, ale z czasem rozwiną większą tolerancję.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Pamiętaj, że chociaż Twój szczeniak może się z Tobą nie zgadzać w tej kwestii, nie wszystko jest zabawką. Tak więc, nawet jeśli próbują upierać się, że kij, kamień lub ślimak, który znajdą w ogrodzie jest najlepszą zabawką w historii, to do nas należy usunięcie tych przedmiotów z ich oczu i zastąpienie ich czymś bardziej odpowiednim.

Jakie zabawki?

Po wejściu do sklepu zoologicznego, wkrótce staje się oczywiste, że istnieje mnóstwo zabawek do wyboru. Może być trudno wiedzieć, gdzie nasze pieniądze są najlepiej wydawane. Zabawki powinny być odpowiednie do wieku i rasy oraz powinny wytrzymywać te ostre zęby.
Małe psy lubią piskliwe zabawki i powinniśmy starać się wybierać zabawki o różnych teksturach i rozmiarach. Nierzadko zdarza się, że w pierwszych miesiącach zabawki muszą być często wymieniane, ponieważ mają tendencję do prawdziwego skrzypienia!