Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 19, 2023 in Zwierzęta |

Legowiska dla dużych psów – jak wybrać najlepsze dla swojego pupila?

Kupując legowisko dla dużego psa, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W końcu wygodne i bezpieczne miejsce do odpoczynku to podstawa dobrej kondycji i zdrowia naszego pupila. Na rynku dostępne są różne rodzaje legowisk, więc warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Jak dobrać wielkość poduszki lub legowiska dla psa XXL

Choć nasz zwierzak z pewnością woli spać na kanapie czy w łóżku sypianianym, jednak powinien mieć swoje osobne legowisko. Ważne jest, aby miało rozmiar dostosowany do wielkości psa i było na tyle duże, aby pies mógł się swobodnie przewrócić i rozciągnąć. W przypadku psów ras dużych, takich jak owczarki czy dogi, należy wybrać odpowiednio duże legowisko, które pomieści ich gabaryty zachowując przy tym lekki dystans do brzegów. Warto też zwrócić uwagę na wysokość posłania – powinna a być ona komfortowa dla czworonoga, by mógł swobodnie wstawać i kłaść się.

Odpowiedni materiał to klucz do sukcesu

Dla każdego psiarza sierść pupila w formacie XXL jest nieodłącznym elementem codzienności a rozwiązania ułatwiające utrzymanie czystości w domu to strzał w 10. Zatem wybierając psie legowisko, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonane – powinien być wytrzymały i łatwy do czyszczenia – optymalnie wodoodporny. Niekwestionowanym atutem będzie też zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne i zapewniający odpowiednią izolację termiczną wkład. Tu idealnie sprawdzi się pianka z pamięcią kształtu, która dopasowuje się do ciała naszego dużego psa, zapewniając mu wygodne i optymalne termicznie warunki snu.

Dodatkowe funkcje, niczym psie SPA

Wiadomo, pies rośnie i starzeje się, a tym bardziej psy dużych ras wkraczają w jesień życia wcześniej, dlatego z warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferuje legowisko. Dla psich emerytów lub chorych czworonogów może być przydatna funkcja podgrzewania, która zapewni im dodatkowe ciepło i komfort. Niektóre legowiska natomiast posiadają specjalne otwory wentylacyjne, które umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza i chronią psa przed przegrzaniem. Dobrym rozwiązaniem są też posłania z kieszeniami na zabawki lub smakołyki – dzięki temu nasz pupil będzie miał wszystko „pod ręką”.

Wybór najlepszego legowiska dla dużego psa jest kluczowy dla zapewnienia mu maksymalnego komfortu i zdrowia, jednak nie jest to wyczyn ponad siły – można z powodzeniem wybrać model psiego łóżka w internecie. Legowiska dla psa – duże i małe, w wielu kolorach i fasonach znajdują się także w sklepach zoologicznych. Pamiętajmy jednak, że posłanie to nie tylko wygodne miejsce do spania, ale też narzędzie do zapewnienia psu dobrego samopoczucia, zdrowia i poczucia bezpieczeństwa.