Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 31, 2024 in Zwierzęta |

Labrador czekoladowy hodowla Athemi

Jak zdobyć wiernego, oddanego przyjaciela, który będzie przy nas na dobre i na złe? Odpowiedź na to pytane jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Labradory są wyjątkowo lojalne, towarzyskie i oddane swoim właścicielom. Są wspaniałym towarzyszami, chętnie wybieranymi przez rodziny, pary, ale i osoby samotne. I jedno jest pewne – patrząc w oczy labradora, nie sposób się nie zakochać od pierwszego wejrzenia. Nie wierzysz? Przekonasz się o tym dzięki labrador czekoladowy hodowla Athemi.

1. Labrador czekoladowy hodowla Athemi: co warto wiedzieć?

2. Dlaczego właśnie labrador?

3. Jak pielęgnować psy rasy labrador retriever?

Pewnie doskonale wiesz, jak wygląda labrador retriever. To bardzo popularna rasa psów. Nie bez przyczyny. Psiak te są bardzo inteligentne i towarzyskie. Szybko się uczą i doskonale nadają się na towarzysza w różnych obszarach życia.

1. Labrador czekoladowy hodowla Athemi: co warto wiedzieć?

Decyzję o przygarnięciu psiego przyjaciela, należy dobrze przemyśleć. Wszak bierzemy odpowiedzialność za stworzenie, które nie będzie miało nikogo poza nami. Dlatego, zanim zdecydujemy się na adopcję lub zakup psiaka z hodowli, rozważmy wszelkie ‘za i przeciw’, i zapoznajmy się z najważniejszymi informacjami na temat konkretnej rasy (jeśli o takiej myślimy).

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem rasowego psa, pamiętaj, by poszukać zarejestrowanej, legalnie działającej hodowli, takiej, jak Athemi (znajdziesz ją, wpisując w wyszukiwarkę Google hasło labrador czekoladowy hodowla).

Ta domowa hodowla labradorów została zarejestrowana w ZKwP (oddział Poznań) i FCI w 2014 r. Nazwa Athemi powstała od imion psiaków: ATena, HElios i MIdas. Hodowlę Athemi stworzono z pasją i miłością do tej niezwykłej rasy.To właśnie w tej hodowli małe, brązowe kuleczki, które z miejsca podbiją twoje serce.

2. Dlaczego właśnie labrador?

Zastanawiasz się, dlaczego wielu ludzi decyduje się przygarnąć właśnie labradora? Zapewniamy, że nie jest to przypadek! Oczywiście wystarczy spojrzeć na psiaki tej rasy, by się przekonać, że to urocze stworzenia, których nie sposób nie kochać. Ale ich mądre oczy, przylegające uszy i charakterystyczne umaszczenie (labradory występują w kilku kolorach), to tylko jeden z powodów, dla których warto zastanowić się nad zakupem psa tej rasy.

Labrador retriever to pies wyjątkowo przyjazny, lojalny i oddany opiekunom. Tworzy trwałe więzi, rozumie potrzeby człowieka i zawsze jest gotów do niesienia pomocy. W dodatku labradory są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebują ruchu, cierpliwości właściciela i konsekwencji w treningach. Kochają biegać, aportować i bawić się w wodzie. Psy te doskonale nadają się na psy rodzinne i dogadają się z innymi domowymi zwierzakami.

3. Jak pielęgnować psy rasy labrador retriever?

Labradory mają krótką sierść. Jest gęsta, twarda, mocno przylegająca. I śmiało można powiedzieć, że są to psy, które stosunkowo łatwo pielęgnować. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają uwagi. Co prawda ich krótka szata nie wymaga specjalnych zabiegów i nie trzeba strzyc sierści, należy natomiast o regularnym wyczesywaniu i przemywaniu uszu (w celu usunięcia zbierającej się w środku woskowiny). By chronić psa przed infekcją, po każdej kąpieli należy osuszyć uszy.

Co ważne, labradory są znane ze swojego zdrowia i długowieczności. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą zatem doskonałym towarzyszem przez wiele, wiele lat, dostarczającym nam radości i miłości. Ale o tym najlepiej przekonać się samodzielnie.