Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 12, 2021 in Zwierzęta |

Jak trenować właściwe zachowanie z dorosłym psem?

Decydując się na kupno lub adopcję psa, musimy pamiętać o ciążącej na nas wielkiej odpowiedzialności. Nasz pupil musi nauczyć się odpowiednio zachowywać. Mamy obowiązek zapewnić psu odpowiednią dietę oaz na bieżąco kontrolować stan zdrowia czworonoga. Naturalnie ważne są także odpowiednie akcesoria dla psa. Właściciele psów musza zdobyć obszerną wiedzę, między innymi jak nauczyć psa chodzić na smyczy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak dobrać smycz dla psa?
  • Dlaczego nauka chodzenia na smyczy jest tak istotna?
  • Jak nauczyć dorosłego psa chodzić z użyciem smyczy?

Nauka zachowania jest dla psa bardzo ważna. Dzięki temu pies uczy się właściwej egzystencji i odpowiedniej interakcji z otaczającym go światem. Nie stanowi zagrożenia ani dla siebie, ani dla nikogo innego. Dobrze wychowany pies to taki, który potrafi chodzić na smyczy, nie skacze do obcych osób, załatwia swoje potrzeby na zewnątrz i umie je sygnalizować. Wiele osób zastanawia się także, co zrobić, kiedy pies ciągnie za bardzo smycz.

Czy dorosłego psa można nauczyć odpowiedniego zachowania?

Nauka chodzenia na smyczy wymaga cierpliwości ze strony opiekuna. Psa w każdym wieku morza nauczyć cierpliwości oraz nowych umiejętności. Psy to bardzo mądre zwierzęta. Nie jest łatwo nauczyć szczeniaka chodzić ze smyczą. Trudno może być też z psem w dorosłym wieku. Jednak naukę chodzenia ze smyczą należy rozpocząć jak najszybciej. Smycz służy do kontrolowania zachowania psa, dlatego tak ważne jest tak szybkie opanowanie przez psa tej umiejętności.

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Po pierwsze smycz dla psa musi być odpowiednio dopasowana. Inną smycz kupimy dla małego psa, inną dla psa dużej rasy. Pytania „jaka smycz dla psa będzie najlepsza” jest bardzo ważne. Smycz nie może bowiem robić krzywdy zwierzęciu. Ma dawać opiekunowi możliwość panowania nad zwierzęciem jego zachowaniem, ale nie może ani uciskać psa, ani obcierać psiego ciała. Podobnie jest w sytuacji, kiedy do tego dobieramy obroże skórzane.

Jak nauczyć psa chodzić na luźnej smyczy?

Nauka chodzenia na smyczy to proces etapowy. Pies nie nauczy się tego w jeden czy dwa spacery. Trzeba tez wziąć pod uwagę fakt, że część ras psów ma w naturze ciągnięcie smyczy. W zależności od tego jakiego mamy psa, tak będzie uwarunkowane jego zachowanie. Oczywiście dużo zależy od nas opiekunów, dlatego można uczyć psa chodzenia na luźnej smyczy, kiedy w zależności od sytuacji uczy psa właściwego zachowania. Luźną smycz bez trudu kupimy w takich miejscach jak sklep z akcesoriami dla psów, gdzie znajdziemy bogaty wybór akcesoriów dla psów. Pamiętajmy o tym, że aby nauczyć psa chodzenia na smyczy, musimy wykazać się dużą cierpliwością w stosunku do pupila.