Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 31, 2021 in Zwierzęta |

Gdzie szukać psa do oddania lub na sprzedaż?

Przygarnięcie psa to jedna z najlepszych rzeczy, na jakie można się zdecydować. Jednakże przed podjęciem takiej decyzji, należy zastanowić się czy jesteśmy gotowi na nowe obowiązki. Zanim więc zaczniesz szukać szczeniaka na sprzedaż lub psa, którego można adoptować, powinieneś bardzo dokładnie przemyśleć z czym się to wiąże.

  • Pies nie może być zachcianką
  • Z jakimi obowiązkami wiąże się przygarnięcie psa?
  • Aktualne ogłoszenia ze szczeniakami na sprzedaż

Przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób, które rozważają adopcję psa, ale wciąż mają wątpliwości. Znajdziesz tu również informacje, gdzie i w jaki sposób można znaleźć czworonoga. Jeżeli po lekturze uznasz, że jesteś gotowy na taki krok, nie pozostanie ci nic innego jak przejrzeć dostępne ogłoszenia i zgłosić się po czworonożnego przyjaciela.

Pies nie może być zachcianką

Dzieci mają czasami ogromny wpływ na swoich rodziców, co potrafią wykorzystywać, aby dostać nową zabawkę lub uzyskać zgodę na coś, o czym marzą. Jeżeli jednak chodzi o zwierzęta, zarówno psy, jak i wszystkie inne żyjące stworzenia nie powinny być traktowane jako sposób na spełnienie zachcianki dziecka. Zdarza się, że rodzice kupują szczeniaka tylko dlatego, że prosiło o to dziecko. W niektórych przypadkach okazuje się jednak, że maluch nie był gotowy na obowiązki, jakie się z tym wiążą i pies szybko przestaje go interesować. Problem ten jest bardzo popularny, co widać podczas wakacji. Nieodpowiedzialni właściciele porzucają wówczas psy, aby pojechać na wymarzone wakacje bez żadnych obowiązków. Jak w takim razie rozmawiać z dzieckiem o psie? Na początek warto poczekać i przekonać się, czy po kilku tygodniach temat wciąż będzie aktualny. Jeżeli tak, to należy omówić go ze wszystkimi domownikami, aby każdy mógł wyrazić swoje zdanie i zaproponować, za co będzie odpowiadał (karmienie psa, wyprowadzanie go na spacery, zabieranie do weterynarza, wspólne zabawy).

Z jakimi obowiązkami wiąże się przygarnięcie psa?

Szczeniaki wyglądają bardzo słodko, przez co trudno jest się im oprzeć. Psy jednak szybko rosną i podobnie jak inne stworzenia, wymagają wiele uwagi. Należy więc liczyć się z tym, że mały szczeniak po kilku tygodniach urośnie i trzeba będzie poświęcać mu dużo czasu. Wspólne spacery, na które należy chodzić przynajmniej trzy razy dziennie to najlepszy przykład nowych obowiązków. Oczywiście dla osób, które naprawdę chcą psa, nie stanowi to zazwyczaj problemu. W końcu właściciele czworonogów zawsze potwierdzają, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Zawsze cieszy się na widok swoich właścicieli i broni domu podczas ich nieobecności. Przygarniając psa, który został oddany do adopcji lub kupując szczeniaka, trzeba się jednak liczyć z tym, że taka decyzja w dużym stopniu odmieni życie całej rodziny.

Aktualne ogłoszenia ze szczeniakami na sprzedaż

Warto oczywiście zdecydować się na taki krok, bo nawet spacery podczas deszczu są niewielką niedogodnością w porównaniu do tego, ile radości daje posiadanie psa. Przeglądając aktualne oferty na szczeniaki na sprzedaż, można znaleźć przeróżne rasy. Wśród nich są między innymi hawańczyki, beagle, buldogi, yorki i amstaffy. Zanim kupisz psa, upewnij się, że poradzisz sobie z jego wychowaniem. Większość ras bez problemu dogaduje się z innymi zwierzętami, ale jest kilka psów, dla których obecność kota lub nawet domowników może być problemem. Trudno jest sobie z nimi poradzić, jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w opiece nad takimi zwierzętami.