Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 22, 2021 in Zwierzęta |

Czym wyróżnia się dobra, sucha karma dla psa?

Jeżeli chodzi o karmienie psów czy kotów to szkół jest wiele. Ważne jest oczywiście to, aby zwierzęciu była podawana wysokiej jakości karma, dzięki której twój pupil będzie utrzymany w dobrym zdrowiu. Jednak czy warto psu podawać suche karmy skoro tyle się mówi o karmach mokrych czy nawet o żywieniu BARF? A może najlepsza sucha karma również będzie dobrym pomysłem, w jaki sposób karmić swojego czworonożnego przyjaciela? Tylko gdzie znaleźć worek dobrej, suchej karmy dla psa?

1. Sucha karma dla psa – czy warto nią karmić swojego pupila?

2. Karmy suche dla psa – jakie są ich zalety?

3. Karma sucha dla psa – czy można znaleźć taką o dobrym składzie?

4. Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa?

5. Gdzie znaleźć dobrą, suchą karmę dla psa?

Sucha karma dla psa – czy warto nią karmić swojego pupila?

Wiele osób sugeruje, że psy czy koty można karmić wyłącznie używając do tego karmy mokre lub nawet produkty surowe takie, jak mięso czy ryby. Jednak prawda jest taka, że składniki odżywcze można dostarczyć swojemu pupilowi wybierając również dobrej jakości karmy suche, które łatwiej się przechowuje. Dobra sucha karma dla psa, sprawdzi się zarówno u psów dorosłych, jak i psów aktywnych czy nawet u szczeniaków. Warto jednak poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej karmy, którą będzie się podawało swojemu pupilowi.

Karmy suche dla psa – jakie są ich zalety?

Suche karmy dla psów mogą być naprawdę dobrą podstawą żywienia czworonoga. Wybierając odpowiedni produkt, będziesz mieć pewność, że będzie miał on wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim dostarczy twojemu psu wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Ale to jeszcze nie wszystko. Sucha karma pozytywnie wpływa również na uzębienie twojego pupila, który po prostu musi używać swoich zębów, aby rozdrobnić ją na mniejsze kawałki, co pozwala na usuwanie osadu zalegającego na zębach.

Karma sucha dla psa – czy można znaleźć taką o dobrym składzie?

Obecnie rynek jest dobrze nasycony różnymi rodzajami karm dla psów – także tymi suchymi. Istnieje więc możliwość znalezienia takiej, która ma doskonały skład i będzie dobrze wpływała na zdrowie czy samopoczucie twojego pupila. Warto jednak wybierać produkty od popularnych producentów dostępnych w sklepach zoologicznych. Przed zakupem zawsze warto jest zwrócić uwagę na skład i trzymać się cały czas jednej karmy, dzięki temu uniknie się sytuacji, gdy karma będzie źle dobrana.

Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Wybierając karmę dla swojego psa trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie kwestie – skład oraz czy faktycznie psu smakuje. Jeżeli pies nie chce jej jeść, to nie ma sensu go do tego zmuszać, lepiej zmienić karmę bądź sprawdzić u weterynarza czy brak apetytu nie jest spowodowany jakimiś problemami. Oczywiście warto też zwracać uwagę na cenę, jednak jeżeli zależy ci na dobrym żywieniu swojego zwierzaka, to mimo wszystko powinieneś inwestować w karmy dobrej jakości, które do najtańszych nie należą.

Gdzie znaleźć dobrą, suchą karmę dla psa?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że solidnej karmy dla psa nie będziesz w stanie kupić w lokalnym supermarkecie. Proponowane przez takie sklepy karmy są słabej jakości i mają kiepski skład. Jeżeli chcesz znaleźć dla swojego pupila doskonałą karmę to masz dwa wyjścia do wyboru – kupować ją albo w sklepie zoologicznym albo bezpośrednio u weterynarza. W obu tych miejscach znajdziesz dobrej jakości karmę zarówno suchą, jak i mokrą – i to nie tylko dla psa, ale również dla kota czy innych zwierząt.