Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2020 in Zwierzęta |

9 najlepszych i najprostszych sposobów na przycięcie sierści psa

Jeśli masz psa, na pewno zastanawiasz się, jak przyciąć jego sierść. Cóż, nie musisz się martwić, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów, które pomogą Ci uzyskać przycięty i czysty wygląd.

Jeśli jednak chcesz poznać najprostszy sposób na przycięcie sierści, możesz po prostu użyć maszynek do strzyżenia, które są przeznaczone dla psów. Strzyżarka z łatwością usunie włosy z sierści psa, a także sprawi, że sierść będzie krótka i czysta.

Stosowanie maszynek do strzyżenia to jeden z najprostszych sposobów na przycięcie sierści psa. Istnieje wiele maszynek do strzyżenia, które pomogą Ci usunąć włosy za jednym kliknięciem. Jeśli jednak nie masz maszynki do strzyżenia, możesz też spróbować użyć grzebienia do pielęgnacji i nożyczek.

Przycinanie włosów

Przede wszystkim musisz zdecydować, jakiej długości ma być strzyżenie. Będzie to zależało od temperamentu psa i stylu, jaki chcesz utrzymać. Na przykład, jeśli chcesz przyciąć psa jak pudla, możesz skrócić jego sierść nieco bardziej. Jeśli natomiast chcesz przyciąć sierść psa jak chihuahua, możesz ją nieco wydłużyć.

Następnie bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego czasu na trymowanie sierści. Musisz wiedzieć, że istnieją dwa sposoby trymowania sierści psa. Możesz użyć maszynek do strzyżenia, które są przeznaczone dla psów, a możesz też użyć nożyczek, których zwykle używasz dla dzieci.

Wnioski:

Jeśli zdecydowałeś się na przycięcie sierści psa, musisz wiedzieć, że można to zrobić na różne sposoby. Możesz na przykład przycinać sierść nożyczkami lub maszynką do strzyżenia. Musisz jednak upewnić się, że używasz właściwych narzędzi.