Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2020 in Zwierzęta |

8 skutecznych porad dotyczących leczenia uszu u psów

Szukasz skutecznego sposobu leczenia uszu u psów? W takim razie mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Problemy z uszami u psów są naprawdę częste, a kiedy stają się poważne, mogą prowadzić do wielu komplikacji. Poniżej znajdziesz więc kilka skutecznych porad dotyczących leczenia uszu, które można wykorzystać, aby uniknąć takich sytuacji.

Problemy z uszami u psów

Psy mogą cierpieć z powodu różnych rodzajów problemów z uszami, takich jak nagromadzenie woskowiny, roztocza czy infekcje uszu.

Utrata słuchu

Jeśli chodzi o psy, ich zdolność słyszenia jest znacznie lepsza niż u ludzi. Jednak mimo to mogą one cierpieć z powodu utraty słuchu spowodowanej wiekiem lub wadą wrodzoną.

Infekcje uszu

Psy są bardzo podatne na infekcje uszu i jeśli Twój pies cierpi z powodu infekcji ucha, ważne jest, aby szybko się jej pozbyć. Jeśli pies cierpi na infekcję ucha, należy szybko się jej pozbyć. Możesz użyć ciepłej wody z kroplą oliwy z oliwek i regularnie myć uszy.

Lekarstwo na ucho u szczeniaka

Jeśli chcesz uniknąć problemów z uszami szczeniąt, możesz zastosować mieszankę równych ilości witaminy B6 i witaminy E. Umieść ją w butelce z rozpylaczem i rozpyl roztwór na uszy. Możesz także użyć wacika zanurzonego w roztworze.

Roztocza w uszach

Roztocza w uszach to częsty problem, z którym borykają się psy. Problem polega na tym, że gdy się pojawią, stają się zaraźliwe. Dlatego, jeśli chcesz tego uniknąć, musisz się ich pozbyć.

Wnioski:

To były jedne z najczęstszych problemów z uszami, z jakimi borykają się psy. Powyższe wskazówki z pewnością pomogą Ci rozwiązać ten problem. Możesz więc skorzystać z tych wskazówek, aby uniknąć problemów z uszami u swojego psa.