Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2020 in Zwierzęta |

5 sposobów na zapewnienie zdrowia Yorkshire Terrierom

Yorkshire Terriery to jedne z najpiękniejszych psów na świecie. Nie są zbyt duże i są znacznie mniejsze niż inne rasy. Pod względem wielkości i temperamentu są dość podobne do psów rasy Jack Russell. Yorkshire Terrier jest psem średniej wielkości, ważącym od 13 do 15 funtów.

Jednak mimo niewielkich rozmiarów psy te mają bardzo duży urok i wyglądają, jakby mogły biegać po górach. Są to powody, dla których ludzie trzymają te psy jako zwierzęta domowe, a nie jako psy stróżujące.

Psy te są dość przyjazną rasą i będą starały się zadowolić swoich właścicieli w najlepszy możliwy sposób. Są łatwe w szkoleniu i uczą się w krótkim czasie. Ich sierść nie jest ani zbyt gruba, ani zbyt cienka; jest ona mieszanką gęstej i gładkiej.

Ich oczy są brązowe, a ich niewinne i spokojne usposobienie sprawi, że każdy będzie zadowolony z ich dnia.

Istnieje różnica między samcami i samicami Yorkshire Terrierów. Samce Yorkshire Terrierów są dość aktywne i chętne do zabawy, a samice są dość spokojne i wyciszone. Są dość kochające i nie zawahają się przytulić do Ciebie w łóżku.

W następnych akapitach podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami, które sprawią, że Twój Yorkshire Terrier będzie zdrowy i szczęśliwy.

1. Odpowiednie żywienie psa

Jedzenie, którym karmisz swojego Yorkshire Terriera, będzie miało ogromny wpływ na jego zdrowie, a także na całą rodzinę. Jeśli karmisz psa zbyt małą lub zbyt dużą ilością pokarmu, może on stać się otyły, co może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych.

Podawaj psu wysokiej jakości karmę, która jest przygotowywana pod nadzorem weterynarzy. Karma powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcz, węglowodany, witaminy i minerały.

Aby pies był zdrowy, możesz podawać mu kurczaka, wołowinę, jajka, łososia i owoce. Możesz także podawać psu warzywa, orzechy, nasiona i inne zdrowe składniki.

2. Ćwicz psa

Ilość czasu, jaką poświęcasz na ćwiczenie psa, ma ogromny wpływ na jego zdrowie i szczęście. Jeśli Twój pies jest leniwy i nie chce ćwiczyć, pozostanie otyły.

Ćwicz psa przez co najmniej 30 minut dziennie i trzymaj go z dala od śmieciowego jedzenia. Zabieraj go na spacery, a jeśli jest ruchliwym szczeniakiem, to na jogging.

3. Utrzymuj go w czystości

Myj go dokładnie i regularnie szczotkuj, aby utrzymać go w czystości. Jeśli zauważysz, że swędzi go skóra lub wypada mu sierść, zastosuj szampon i odżywkę, aby usunąć cały brud.

Do szczotkowania psa używaj miękkiej szczotki i upewnij się, że nie używasz twardej szczotki. Jeśli chodzi o szczotkowanie psa, powinieneś zacząć od wczesnego ranka i trzymać go z dala od śmieciowego jedzenia.

4. Trzymaj go z dala od niebezpiecznych przedmiotów

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego psa, jest trzymanie go z dala od niebezpiecznych przedmiotów. Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia, możesz zrozumieć, jak ważna jest ta wskazówka.

Istnieje wiele przedmiotów, które mogą być szkodliwe dla Twojego psa, a także mogą wywołać u niego chorobę. Dlatego trzymaj je z dala od tych rzeczy i upewnij się, że są zamknięte w pokoju.

5. Dawaj mu wodę

Bardzo często zdarza się, że psy odwadniają się z powodu braku wody. Dlatego upewnij się, że podajesz psu wodę w misce. Pomoże mu to zachować odpowiednie nawodnienie.

Podsumowanie:

W kolejnych akapitach opowiem Ci, jak sprawić, aby Twój Yorkshire Terrier był zdrowy i szczęśliwy.

Te wskazówki pomogą Ci poprawić stan zdrowia Twojego Yorkshire Terriera i będzie on najszczęśliwszym psem na całym świecie.