Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 2, 2020 in Zwierzęta |

10 sposobów na ochronę domu przed szczurami

Wszyscy wiemy, że szczury nie są dobrymi gośćmi. Mogą być dla nas niebezpieczne, ponieważ zjadają nasze jedzenie, niszczą meble i inne przedmioty, a także mogą przenosić wiele chorób.

Możemy jednak łatwo je kontrolować, ale wymaga to wiele wysiłku. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak pozbyć się szczurów z domu.

1. Przykryj jedzenie

Nie zostawiaj jedzenia na zewnątrz. Pamiętaj o przykryciu pojemników na śmieci szczelnymi pokrywami, aby szczury nie mogły się nimi żywić.

2. Pułapki na szczury

Do łapania szczurów w kuchni i innych miejscach możesz używać pułapek na szczury. Jeśli znajdziesz szczura w pobliżu domu, nie wpadaj w panikę, tylko zadzwoń po kontrolera szkodników.

3. Rodentycydy

Do zabicia szczurów w domu możesz użyć środków gryzoniobójczych. Jest to trująca substancja, która zabija szczury w ciągu kilku minut.

4. Karaluchy

Karaluchy to najwięksi wrogowie szczurów, potrafią sprawić, że szczury uciekają. Możesz więc sprawić, że Twój dom będzie wolny od karaluchów, rozpylając go wokół domu.

5. Trutka na szczury

Możesz użyć trutki na szczury, aby zmusić je do ucieczki z Twojego domu. Można jej użyć w toalecie, aby uczynić ją bezpieczną.

6. Zabezpieczenie przed szczurami

Jest to procedura mająca na celu uniemożliwienie szczurom wejścia do domu. Aby pozbyć się szczurów z domu, należy uszczelnić szczeliny i uczynić go bezpiecznym dla szczurów.

7. Skropić sokiem z limonki

Limonka jest bardzo pomocna w pozbywaniu się szczurów. Zapach limonki będzie odstraszał szczury.

8. Środek odstraszający szczury

Aby pozbyć się szczurów, można rozpylić wokół domu środek odstraszający.

9. Strachy na wróble

Wokół domu można zrobić strachy na wróble i przykryć je. To sprawi, że szczury będą trzymać się z dala od domu.

Wnioski:

Są to najbardziej przydatne wskazówki, jak utrzymać szczury z dala od domu. Możesz wykorzystać je jako przewodnik, aby chronić się przed szczurami.